„Google“ įkūrėjas „Vikipedijai“ paaukojo 500 tūkst. dolerių

Publikuota: 2011 m. lapkričio 21 d. pirmadienis

Vienas iš korporacijos „Google“ įkūrėjų Sergejus Brinas (Sergej Brin) ir jo žmona paaukojo 500 tūkst. JAV dolerių „Vikimedijos“ fondui, palaikančiam „Vikipedijos“ projektą bei su juo susijusius portalus.

Šiek tiek anksčiau „Vikimedija“ ėmė įgyvendinti kasmetę akciją, kurios metu siekiama surinkti pinigų laisvosios enciklopedijos plėtrai. Visi „Vikipedijos“ lankytojai pasitinkami laisvosios enciklopedijos įkūrėjo Džimio Veilso (Jimmy Wales) kreipimusi, kuriame naudotojai kviečiami aukoti lėšas projektui.

2010 metais „Google“ paaukojo „Vikimedijos“ fondui 2 mln. JAV dolerių. O komentuodamas savo auką, Sergejus Brinas „Vikipediją“ pavadino vienu iš didžiausių interneto pasiekimų.

„Google“ teikia „Vikimedijai“ savo instrumentus versti bandomiesiems „Vikipedijos“ straipsniams į arabų, hindi ir suahili kalbas.

„Vikimedija“ – iš labdaros gyvuojanti nekomercinė organizacija. Didžioji dauguma fondo palaikomų projektų neturi nieko bendro su reklama ar pelno siekimu. Beveik visus turinio kūrimo bei redagavimo darbus atlieka patys internautai, o fondo darbuotojai atsako tik už techninę projekto dalį (serverius, programinę įrangą ir kt.).

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »