„Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 4 d. antradienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kompanija „Google“ gavo įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologijos patentą. Teigiama, kad ją taikant bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria anksčiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą pažiūrėję į jį. Kompiuteriui tai kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.

Patente aprašomos technologijos, kurios skenuos vaizdo įrašus (pavyzdžiui, iš „YouTube“), o vėliau galės atrinkti objektus bei jų tarpusavio ryšį ir juos klasifikuoti. Siūloma naudotis „katalogu“, kuriame yra 50 tūkst. objektų aprašymai.

Pavyzdžiui, jūs nufilmuosite vaizdo įrašą Londone, įkelsite jį į internetą, nepaskelbsite jokios papildomos informacijos, o vaizdo įrašas gaus žymes „Big Ben“ ir „London“.

„YouTube“, „Google Goggles“, „Google Glass“ akinių ir „Android“ dėka „Google“ greitais galės stebėti viską, kas vyksta planetoje, ir suprasti, ką „mato“.

Žmogaus teisių gynėjai jau skambina pavojaus varpais. Jie mano, kad naujoji technologija – dar vienas pavyzdys to, kaip vartotojai praranda asmeninių duomenų kontrolę.

Pavyzdžiui, jei informacija apie jūsų buvimo vietą akimirksniu bus pridedama prie nuotraukų, tretieji asmenys galės ne tik tuoj pat sužinoti, kur jūs esate, tačiau ir susieti jus su kita informacija, pavyzdžiui, kur jūs dirbate, kur būnate, ar turite augintinį ir t. t.

Labai svarbu ir tai, kad jei nenorėsite, jog šie duomenys apie jus būtų renkami, deja, jūs negalėsite to „Google“ uždrausti.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas. skaityti »

„Google“ paieška 2015: kas rūpėjo lietuviams

Kompanija „Google“ paskelbė kasmetinius 15-uosius metinius paieškų ir vaizdo klipų peržiūrų svetainėje „Youtube“ rezultatus – žvilgsnį į 2015-uosius viso pasaulio internautų akimis. Tai unikali pagrindinių metų įvykių ir karščiausių tendencijų perspektyva, į kurią įtrauktos ir Lietuvoje atliktos paieškos. skaityti »

Kviečiame naudotis lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“

Informuojame, kad 2016 m. Nacionalinė biblioteka prenumeruoja lietuvišką teisinės informacijos duomenų bazę Infolex. skaityti »

Kokie interneto ir mobiliojo ryšio pokyčiai laukia 2016-aisiais?

Europos Komisijos sprendimu 2016 m. atpigs tarptinklinio ryšio tarifai. skaityti »

Internetinė televizija dažniausiai žiūrima per mobiliuosius įrenginius

Mokamas interneto televizijos turinys labiausiai žiūrimas per mobiliuosius įrenginius. Tokia išvada buvo pristatyta Las Vegase vykusioje parodoje CES. skaityti »

Baltarusija plėtos šalies turizmą per internetą

Baltarusijos nacionalinė turizmo agentūra 2016 m. kovo mėnesį planuoja atidaryti interneto svetainę, kurioje būtų galima užsisakyti turizmo paslaugų. skaityti »

Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Baltarusijos banko „Belgazprombank“ klientai pirmieji išbandys galimybę per internetą analizuoti savo kreditų istoriją. skaityti »

Gyventojai internetu galės sužinoti, koks teisėjas nagrinėja jų bylą

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradeda veikti bylų skirstymo protokolų paieškos sistema, kurioje visuomenė nuo šiol galės sužinoti, kokiam teisėjui yra paskirta nagrinėti jų byla, susipažinti su bylų skyrimo tvarka. skaityti »

VDU Kompiuterinės lingvistikos centras visuomenei atvėrė CLARIN-LT svetainę

Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras akademinei bendruomenei ir Lietuvos visuomenei atvėrė trijų universitetų nacionalinio kalbos technologijų konsorciumo CLARIN-LT svetainę (www.clarin-lt.lt). skaityti »

Sėkmingiausiai dirbęs 2015 metų milijardierius – „Amazon.com“ įkūrėjas

2015 m. geriausiai didinti savo turtą sekėsi elektroninės komercijos srities atstovams. skaityti »