„Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 4 d. antradienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kompanija „Google“ gavo įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologijos patentą. Teigiama, kad ją taikant bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria anksčiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą pažiūrėję į jį. Kompiuteriui tai kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.

Patente aprašomos technologijos, kurios skenuos vaizdo įrašus (pavyzdžiui, iš „YouTube“), o vėliau galės atrinkti objektus bei jų tarpusavio ryšį ir juos klasifikuoti. Siūloma naudotis „katalogu“, kuriame yra 50 tūkst. objektų aprašymai.

Pavyzdžiui, jūs nufilmuosite vaizdo įrašą Londone, įkelsite jį į internetą, nepaskelbsite jokios papildomos informacijos, o vaizdo įrašas gaus žymes „Big Ben“ ir „London“.

„YouTube“, „Google Goggles“, „Google Glass“ akinių ir „Android“ dėka „Google“ greitais galės stebėti viską, kas vyksta planetoje, ir suprasti, ką „mato“.

Žmogaus teisių gynėjai jau skambina pavojaus varpais. Jie mano, kad naujoji technologija – dar vienas pavyzdys to, kaip vartotojai praranda asmeninių duomenų kontrolę.

Pavyzdžiui, jei informacija apie jūsų buvimo vietą akimirksniu bus pridedama prie nuotraukų, tretieji asmenys galės ne tik tuoj pat sužinoti, kur jūs esate, tačiau ir susieti jus su kita informacija, pavyzdžiui, kur jūs dirbate, kur būnate, ar turite augintinį ir t. t.

Labai svarbu ir tai, kad jei nenorėsite, jog šie duomenys apie jus būtų renkami, deja, jūs negalėsite to „Google“ uždrausti.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Facebook“ socialinė paieška gins nepilnamečius

Neseniai įgyvendinta metų pradžioje asmeniškai Marko Zuckerbergo pristatyta socialinės paieškos „Graph Search“ technologija. skaityti »

„YouTube“ švenčia 8 metų gimtadienį

Vasario 14-ąją „YouTube“ švenčia savo gimimo dieną. Lygiai prieš aštuonerius metus ši vaizdo priegloba buvo sukurta trijų jaunuolių – Jawedo Karimo, Steve‘o Cheno ir Chado Hurley. skaityti »

„eDbirža“ portale – 40 tūkst. lankytojų kasdien

Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) įgyvendintas projektas „eDbirža“ palengvino darbo ir darbuotojų paiešką. skaityti »

„Flickr“ per klaidą privačias nuotraukas padarė viešas

„Flickr“ administracija apie gedimą, dėl kurio kai kurių naudotojų nuotraukos, turėjusios privačių statusą, tapo visiems prieinamos. skaityti »

„Facebook“ iškeltas ieškinys dėl mygtuko „Patinka“

Socialiniam tinklui „Facebook“ iškeltas ieškinys dėl mygtuko „Patinka“ („Like“) ir kitų tinklalapio funkcijų. skaityti »

„Facebook“ naudotojai galės perteikti sudėtingesnes emocijas

Socialinis tinklas „Facebook“ ruošiasi iš esmės peržiūrėti savo šypsenėles, kuriomis tinklo naudotojai perteikia įvairias emocijas. skaityti »

Gyventojai vis dažniau informacijos apie viešąsias paslaugas ieško internete

Informacijos apie viešąsias paslaugas per pastaruosius 12 mėnesių internete ieškojo 39 proc. Lietuvos gyventojų – 7 proc. daugiau nei 2011 metų pabaigoje. Populiariausios elektroninės paslaugos – pajamų deklaravimas ir su sveikatos apsauga susijusios paslaugos. skaityti »

Internetinė intelekto lavinimo sistema jau prieinama ir Lietuvoje

Latvijos bendrovė „M.A.R.I.D.I.“ pranešė sukūrusi intelektualių gebėjimų treniravimo internetu sistemą „BrainPlus“. Kuriant projektą dalyvavo žinomi ekspertai, psichologijos mokslų daktarai. skaityti »

Lietuvoje varžytinės keliasi į internetą

Antstolių skelbiamų turto varžytinių dalyviai nuo šiol visus veiksmus gali atlikti internetu. Tokią galimybę suteikia Registrų centro įgyvendintas varžytinių ir aukcionų elektroninių paslaugų projektas. skaityti »

„Facebook“ atnaujino veidų atpažinimo funkciją

Socialinio tinklo „Facebook“ administracija vėl grąžino kurį laiką buvusią atjungtą automatinę vartotojų veidų iš fotografijų atpažinimo funkciją. skaityti »