„Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 4 d. antradienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kompanija „Google“ gavo įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologijos patentą. Teigiama, kad ją taikant bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria anksčiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą pažiūrėję į jį. Kompiuteriui tai kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.

Patente aprašomos technologijos, kurios skenuos vaizdo įrašus (pavyzdžiui, iš „YouTube“), o vėliau galės atrinkti objektus bei jų tarpusavio ryšį ir juos klasifikuoti. Siūloma naudotis „katalogu“, kuriame yra 50 tūkst. objektų aprašymai.

Pavyzdžiui, jūs nufilmuosite vaizdo įrašą Londone, įkelsite jį į internetą, nepaskelbsite jokios papildomos informacijos, o vaizdo įrašas gaus žymes „Big Ben“ ir „London“.

„YouTube“, „Google Goggles“, „Google Glass“ akinių ir „Android“ dėka „Google“ greitais galės stebėti viską, kas vyksta planetoje, ir suprasti, ką „mato“.

Žmogaus teisių gynėjai jau skambina pavojaus varpais. Jie mano, kad naujoji technologija – dar vienas pavyzdys to, kaip vartotojai praranda asmeninių duomenų kontrolę.

Pavyzdžiui, jei informacija apie jūsų buvimo vietą akimirksniu bus pridedama prie nuotraukų, tretieji asmenys galės ne tik tuoj pat sužinoti, kur jūs esate, tačiau ir susieti jus su kita informacija, pavyzdžiui, kur jūs dirbate, kur būnate, ar turite augintinį ir t. t.

Labai svarbu ir tai, kad jei nenorėsite, jog šie duomenys apie jus būtų renkami, deja, jūs negalėsite to „Google“ uždrausti.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Socialiniai tinklai vystosi „trečiojo pasaulio“ sąskaita

Tyrimų centro „Pew“ analitikai priėjo prie išvados, kad šiuolaikinių socialinių tinklų populiarumas vis didėja vartotojų iš besivystančių ir „trečiojo pasaulio“ šalių sąskaita. skaityti »

Aktyviausiai internetu pirko britai

Didžiosios Britanijos pirkėjai pirkiniams internetu vidutiniškai išleidžia 1083 svarus sterlingų (apie 4630 Lt) per metus. skaityti »

Lietuvos gyventojai ieško dovanų internete, o perka parduotuvėse

Didžioji dauguma 15–50 metų gyventojų pradeda galvoti apie kalėdines dovanas ir jas pirkti gruodžio viduryje. Šiuo metų laiku pradeda galvoti maždaug trečdalis, o perka – beveik kas antras (46,8 proc.). 70 proc. ketina ieškoti dovanų prekybos vietose, tačiau maždaug kas antras pasidairys internetiniuose šaltiniuose. Tokias tendencijas rodo „OMD“ atlikta kalėdinių dovanų pirkimo įpročių apklausa. skaityti »

Socialinis tinklas „Facebook“ reziumavo besibaigiančius 2012 metus

Didžiausio pasaulyje socialinio tinklo „Facebook“ administracija apibendrino besibaigiančius metus. skaityti »

Pagal „Google“ užklausas Whitney Houston tapo metų žmogumi

Paieškos sistema „Google“ 2012 metais apdorojo 1,2 trilijono užklausų 146 kalbomis. skaityti »

Popiežius parašė pirmąją žinutę „Twitter“

Romos popiežius Benediktas XVI publikavo pirmąjį įrašą savo mikrotinklaraštyje. skaityti »

Pristatytas naujas „Yahoo!“ dizainas

Elektroninio pašto paslauga „Yahoo! Mail“ per artimiausias keletą dienų pasirodys naujo dizaino. Kūrėjai žada, kad tai bus pirmasis ir esminis atsinaujinimas per daugelį metų. skaityti »

Lana Del Rey paskelbta populiariausia moterimi internete

Birželio 4 d. Lietuvos publikai Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertuosianti muzikos žvaigždė Lana Del Rey paskelbta populiariausia šių metų moterimi internete ir tituluota „Interneto karaliene“. skaityti »

„Twitter“ tinkle – nuotraukų filtras

Interneto tinklaraščių paslaugos „Twitter“ kūrėjai pasiūlė mobiliosios versijos naudotojams redaguoti nuotraukas. skaityti »

Nauja „YouTube“ išvaizda nepatenkinti milijonai internautų

Šią savaitę didžiausias pasaulyje vaizdų dalijimosi portalas „YouTube“ atnaujino savo išvaizdą. Dabar internete ir pačiame vaizdų dalijimosi portale milijonai vartotojų reiškia nepasitenkinimą dėl naujojo dizaino. skaityti »