„Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 4 d. antradienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kompanija „Google“ gavo įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologijos patentą. Teigiama, kad ją taikant bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria anksčiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą pažiūrėję į jį. Kompiuteriui tai kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.

Patente aprašomos technologijos, kurios skenuos vaizdo įrašus (pavyzdžiui, iš „YouTube“), o vėliau galės atrinkti objektus bei jų tarpusavio ryšį ir juos klasifikuoti. Siūloma naudotis „katalogu“, kuriame yra 50 tūkst. objektų aprašymai.

Pavyzdžiui, jūs nufilmuosite vaizdo įrašą Londone, įkelsite jį į internetą, nepaskelbsite jokios papildomos informacijos, o vaizdo įrašas gaus žymes „Big Ben“ ir „London“.

„YouTube“, „Google Goggles“, „Google Glass“ akinių ir „Android“ dėka „Google“ greitais galės stebėti viską, kas vyksta planetoje, ir suprasti, ką „mato“.

Žmogaus teisių gynėjai jau skambina pavojaus varpais. Jie mano, kad naujoji technologija – dar vienas pavyzdys to, kaip vartotojai praranda asmeninių duomenų kontrolę.

Pavyzdžiui, jei informacija apie jūsų buvimo vietą akimirksniu bus pridedama prie nuotraukų, tretieji asmenys galės ne tik tuoj pat sužinoti, kur jūs esate, tačiau ir susieti jus su kita informacija, pavyzdžiui, kur jūs dirbate, kur būnate, ar turite augintinį ir t. t.

Labai svarbu ir tai, kad jei nenorėsite, jog šie duomenys apie jus būtų renkami, deja, jūs negalėsite to „Google“ uždrausti.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mirusios sielos socialiniuose tinkluose

Kas bus su jūsų paskyra socialiniame tinkle, kai iškeliausite anapus? Geras klausimas, į kurį dauguma kompanijų neturi atsakymo. skaityti »

„Google“ neria po vandeniu

Kompanija „Google“ savo gerbėjams nusprendė pasiūlyti dar vieną naujieną – pasinerti į vandenyno gelmes ir apžiūrėti Didįjį barjerinį rifą. skaityti »

Apie reklamą internete – suprantamai ir aiškiai

Kiekvieną mėnesį internetu naudojasi beveik 2 milijonai Lietuvos gyventojų (Gemius tyrimas, 2012 01 mėn.), Lietuva yra 6-oje vietoje pasaulyje ir 1-oje vietoje Europoje pagal interneto spartą, mūsų šalyje yra užregistruota virš 140 tūkst. skirtingų adresų su .lt galūne. skaityti »

„Twitter“ tinkle atsiras vertėjas

Tinklaraščių tinklas „Twitter“ testuoja naudotojų įrašų vertimo funkciją. skaityti »

Internete paskelbti Izaoko Niutono rankraščiai teologijos temomis

Izraelio nacionalinė biblioteka, kiek netikėtas Niutono teologijos rankraščių kolekcijos savininkas, paskelbė internete maždaug 7 500 lapų Niutono rašytų tekstų, tarp jų ir apie jo numatytą apokalipsę, turinčią įvykti 2060 metais. skaityti »

Trečius metus iš eilės šviesolaidžio tinklo plėtros lydere Europoje pripažįstama Lietuva

Miunchene vykusioje konferencijoje šviesolaidinio interneto plėtra bei itin greitos prieigos technologijų pasiekiamumu vartotojams ir verslui besirūpinanti asociacija „FTTH Council Europe“ paskelbė, kurios Europos valstybės praėjusiais metais sėkmingiausiai plėtojo šviesolaidžio interneto tinklą. skaityti »

Teismas nevers socialinių tinklų filtruoti savo turinio

Belgijos autorių, kompozitorių ir leidėjų bendruomenei (SABAM) nepavyko priversti socialinių tinklų filtruoti savo turinį. skaityti »

Tarptautinė „PwC“ apklausa: interneto parduotuvės tampa vis populiaresnės

Remiantis naujausios „PwC“ atliktos apklausos duomenimis, net 53 proc. pasaulio vartotojų vis labiau linkę apsipirkti internetu. skaityti »

Policija „uždarė“ nemokamos muzikos portalą

Šią savaitę vieno Didžiosios Britanijos portalo, leidusio siųstis nemokamus muzikos įrašus veikla buvo sustabdyta, o svetainės savininkas suimtas už sukčiavimą. skaityti »

Vartotojai grįžta į „MySpace“

Atsinaujinęs socialinis tinklas „MySpace“ paskelbė, kad nuo gruodžio jo auditorija išaugo milijonu naujų naudotojų. skaityti »