Grupinio apsipirkimo portaluose labiausiai ieškoma pramogų ir kelionių

Publikuota: 2011 m. gruodžio 6 d. antradienis

Lietuvos gyventojai, besinaudojantys grupinio apsipirkimo portalais, labiausiai norėtų įsigyti pramogų ir sporto (47 proc.), kelionių, viešbučių ir transporto nuomos (42 proc.) bei sveikatos ir grožio (41 proc.) paslaugų. Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa. Grupinių apsipirkimų portalų siūlomomis prekėmis bei paslaugomis iki šiol nesinaudojantys asmenys nurodė, kad labiausiai norėtų įsigyti namų apyvokos daiktų (24 proc.).

„Toks pasirinkimas rodo, kad lietuviai, išgyvenę sunkmetį, liko atsargesni. Nors pramogos ir kelionės išliko paklausios, tautiečiai į šias sritis investuoja mažiau bei apdairiau, nes tai – ne pirmojo būtinumo dalykai. Būtent todėl minėtų grupių prekės bei paslaugos grupinių apsipirkimų portaluose – pačios patraukliausios. Tokias tendencijas patvirtina ne tik ši apklausa, bet ir parduodami pasiūlymai, nes kelionių segmentas mūsų valdomuose portaluose tikrai nemažas“, – komentuoja Lukas Litvinas, grupinių apsipirkimų portalo Deal24.lt vadovas.

Be to, kaip parodė ši apklausa, grupinių portalų paslaugomis dažniau naudojasi šeimų, savo finansinę padėtį apibūdinančių kaip gerą, nariai (55 proc.).

„Tai reiškia, jog šie žmonės gali pasirūpinti savo kasdiene buitimi ir galvoja apie produktyvų laisvalaikį, tačiau kartu nenori už jį permokėti. Tiesa, pastaruoju metu atsirado tuo pradedančių piktnaudžiauti tiekėjų – pardavę savo paslaugas per grupinio apsipirkimo portalus vėliau jas suteikia nekokybiškai. Dėl šios priežasties ir patys pradėjome itin atsargiai rinktis partnerius“, – sako L. Litvinas.

Kitos prekių grupės, kurias norėtų įsigyti šalies gyventojai grupinių apsipirkimų portaluose, pasiskirsto pagal tam tikrų visuomenės grupių tikslinius poreikius. Švietimo paslaugų bei prekių labiausiai pageidautų moksleiviai bei studentai (29 proc.), transporto priežiūros paslaugų – vyrai (28 proc.) bei asmenys, turintys didžiausias šeimos pajamas – per 2 000 Lt per mėnesį (24 proc.). Drabužių ir aksesuarų grupinio apsipirkimo parduotuvėse internete norėtų įsigyti studentai bei moksleiviai (34 proc.), namų šeimininkės (38 proc.) ir didžiausias šeimos pajamas vienam nariui turintys asmenys (29 proc.).

Grupinio apsipirkimo portalai – pasaulyje populiarios, prieš kelerius metus Lietuvoje pradėjusios veikti internetinės pardotuvės. Jų veikimas grindžiamas tuo, jog kiekvieną dieną skelbiamos akcijos bei nuolaidos tam tikroms prekėms bei paslaugoms. Šios nuolaidos gali siekti nuo keliasdešimties iki 90 proc. Tokiu būdu pirkėjams užtikrinama galimybė įsigyti siūlomas prekes ar paslaugas pigiau nei rinkoje, o verslui – pristatyti jas ar paskatinti vartotojų aktyvumą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »