Interneto cenzūra – daugiau nei 60–yje pasaulio šalių

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Internetas įsigalėjo kaip žodžio, minties raiškos laisvės simbolis, tačiau tai, pasak tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, ginančios žodžio laisvę, galioja ne visose pasaulio šalyse.

„Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Jeanas–François Julliardas apgaileistauja, kad vienas iš trijų interneto naudotojų pasaulyje neturi laisvos prieigos prie interneto. Be to, organizacijos tyrimas atskleidė, kad net 60–yje pasaulio šalių prieiga prie interneto yra cenzūruojama, o naudotojai net baudžiami: žinoma 119 įkalinimo atvejų, kuomet naudotojai buvo nubausti už savo nuomonės skleidimą internete.

„Internetas vaidino svarbų vaidmenį Tuniso ir Egipto revoliucijose, tačiau vis daugiau šalių vyriausybių stengiasi manipuliuoti informacija internete arba pašalinti kritišką ir nepalankią jiems informaciją. Taigi, itin svarbu užtikrinti laisvos minties raiškos galimybes internete“, – teigė Jeanas–François Julliardas.

„Reporteriai be sienų“ parengė šimto puslapių ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose uždrausta arba ribojama žodžio laisvė internete. Sąraše atsidūrė tokios šalys, kaip Libija, kurioje propaguojama griežta cenzūra, Prancūzija, Pietų Korėja, Australija, kuriose, pasak ataskaitos, yra ribojama prieiga prie interneto ir minties laisvė.

2010–ieji išryškino interneto ir socialinių tinklų svarbą platinant nešališką informaciją, rengiant protestus. Tą puikiai įrodo „WikiLeaks“ ir vadinamojo Arabų pavasario atvejai, kai internetinė spauda tapo revoliucijų skatintoja. Taigi, internetas ir jame esanti informacija tampa galinga jėga, todėl svarbu užtikrinti, kad viso pasaulio gyventojai turėtų laisvą prieigą prie interneto bei nevaržomai galėtų reikšti savo nuomones.

 

Šaltinis: Reporters Without Borders
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasirašytas ES ir Rytų partnerystės šalių elektroninių ryšių reguliuotojų bendradarbiavimo susitarimas

2014 m. gruodžio 4‒5 d. Briuselyje (Belgija) BEREC (Europos elektroninių ryšių reguliavimo institucijų grupės) plenarinio posėdžio metu buvo pasirašytas Bendradarbiavimo susitarimas tarp Rytų partnerystės šalių el. ryšių reguliavimo institucijų grupės (toliau – EaPeReg grupė) ir BEREC. skaityti »

Interneto naudotojų skaičius artėja prie 3 mlrd. žmonių

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos pateikta ataskaita rodo, kad 2014 m. pabaigoje prieigą prie interneto turės 3 mlrd. planetos gyventojų. Praėjusių metų pabaigoje jų buvo 2,7 mlrd. skaityti »

Naujos kartos interneto prieigos plėtros plane – interneto prieigos galimybė visiems gyventojams

Susisiekimo ministerija parengė Naujos kartos interneto prieigos plėtros 2014–2020 m. planą. Jo tikslas – plėtoti naujos kartos interneto prieigos infrastruktūrą vietovėse, kuriose rinka šios plėtros užtikrinti negali. skaityti »

Ar tikrai e. rezidentu galima tapti tik Estijoje?

Santūrieji estai vėl ruošiasi nustebinti pasaulį – šį kartą suteikdami e. rezidento statusą užsienyje gyvenantiems žmonėms ir taip pradėdami precedento neturintį projektą, virtualiai išplėsiantį valstybės sienas. skaityti »

„Google“ pradėjo vieną iš didžiausių algoritmų atnaujinimą

„Google“ pradėjo vieną iš didžiausių šiais metais algoritmų atnaujinimų. Šį kartą paleistas trečiasis rimtas Pingvino atnaujinimas, kurio tikslas – kovoti su nekokybiškomis nuorodomis ir interneto šiukšlėmis. skaityti »

Lietuvos siekis: spartusis internetas – kiekvienam namų ūkiui

„Lietuva plačiajuosčio ryšio plėtros srityje demonstruoja ne tik dideles ambicijas, bet ir puikius rezultatus. Bazinis plačiajuostis internetas jau dengia 99 proc. šalies teritorijos. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijos nuotraukos nuo šiol – „Flickr“ paskyroje

Tęsdama aktyvią komunikacinę veiklą socialinėje žiniasklaidoje, Užsienio reikalų ministerija (URM) atidaro „Flickr“ paskyrą. skaityti »

Apklausa atskleidė, kam lietuviai naudoja internetą telefone

Nors mobiliuoju internetu telefone naudojasi net 40 proc. Lietuvos gyventojų ir daugiau kaip pusė iš jų telefone naršo kasdien, tik 24 proc. vartotojų telefoną naudoja kaip darbo įrankį. skaityti »

E. rezidento statusas Lietuvai suteiktų papildomų konkurencinių pranašumų varžybose dėl investicijų

Lietuvos bankų asociacija (LBA) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, ragindama išnaudoti istorinę galimybę reikšmingai pagerinti Lietuvos investicinę aplinką ir tapti elektroninės visuomenės kūrėjų avangardo dalimi. skaityti »

„Qualcomm“ ruošia naują belaidžio ryšio technologiją

Paskutinius 7 metus kompanija „Qualcomm“ dirba prie naujos technologijos, kuri vadinasi „LTE Direct“ ir kuri naudoja belaidžio ryšio protokolą LTE. skaityti »