Interneto cenzūra – daugiau nei 60–yje pasaulio šalių

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Internetas įsigalėjo kaip žodžio, minties raiškos laisvės simbolis, tačiau tai, pasak tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, ginančios žodžio laisvę, galioja ne visose pasaulio šalyse.

„Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Jeanas–François Julliardas apgaileistauja, kad vienas iš trijų interneto naudotojų pasaulyje neturi laisvos prieigos prie interneto. Be to, organizacijos tyrimas atskleidė, kad net 60–yje pasaulio šalių prieiga prie interneto yra cenzūruojama, o naudotojai net baudžiami: žinoma 119 įkalinimo atvejų, kuomet naudotojai buvo nubausti už savo nuomonės skleidimą internete.

„Internetas vaidino svarbų vaidmenį Tuniso ir Egipto revoliucijose, tačiau vis daugiau šalių vyriausybių stengiasi manipuliuoti informacija internete arba pašalinti kritišką ir nepalankią jiems informaciją. Taigi, itin svarbu užtikrinti laisvos minties raiškos galimybes internete“, – teigė Jeanas–François Julliardas.

„Reporteriai be sienų“ parengė šimto puslapių ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose uždrausta arba ribojama žodžio laisvė internete. Sąraše atsidūrė tokios šalys, kaip Libija, kurioje propaguojama griežta cenzūra, Prancūzija, Pietų Korėja, Australija, kuriose, pasak ataskaitos, yra ribojama prieiga prie interneto ir minties laisvė.

2010–ieji išryškino interneto ir socialinių tinklų svarbą platinant nešališką informaciją, rengiant protestus. Tą puikiai įrodo „WikiLeaks“ ir vadinamojo Arabų pavasario atvejai, kai internetinė spauda tapo revoliucijų skatintoja. Taigi, internetas ir jame esanti informacija tampa galinga jėga, todėl svarbu užtikrinti, kad viso pasaulio gyventojai turėtų laisvą prieigą prie interneto bei nevaržomai galėtų reikšti savo nuomones.

 

Šaltinis: Reporters Without Borders
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

URM ir L. Linkevičius – „Twitter“ lyderių penkiasdešimtuke

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius patenka į penkiasdešimtuką socialinio tinklo „Twitter“ naudotojų, kurie turi daugiausiai bendrų jungčių. skaityti »

Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. skaityti »

Paieškos sistema „Bing“ šventė penktąjį gimtadienį

Birželio pradžioje kompanija „Microsoft“ šventė paieškos sistemos „Bing“ gimtadienį. skaityti »

„Google“ planuose – interneto palydovų tinklas

Įmonė „Google“ pasiruošusi išleisti 1 mlrd. JAV dolerių kosminiam dirbtinių palydovų tinklo projektui, kuris suteiks prieigą prie interneto daugeliui besivystančių pasaulio šalių. skaityti »

Pusė tėvų Lietuvoje reguliariai leidžia savo vaikams savarankiškai naudotis įrenginiais

Kai kalbama apie vaikus internete, visuotinis tinklo prieinamumas tampa ne tik naudingos informacijos ir pramogų, bet ir grėsmių šaltiniu, tai liudija „Kaspersky Lab“ užsakyto tyrimo rezultatai. skaityti »

Pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. skaityti »

Apie akademinės etikos pažeidimus galima pranešti ir internetu

Nuo šiol į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą galima kreiptis ir internetu. skaityti »

Internetu Lietuvoje perka beveik pusė gyventojų

Bent kartą internetu prekę yra pirkę 49 proc. Lietuvos gyventojų, o per dvejus metus internetu perkančių gyventojų dalis padidėjo 11 procentinių punktų, rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Baltijos šalių tyrimas. skaityti »

Internete bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus

Seimas priėmė Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo 6 straipsnio pataisas, nustatydamas, kad įstaigų interneto svetainėse bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus. skaityti »

Internetiniai rinkimų kompasai – į pagalbą ir rinkėjams, ir politologams

Šį pavasarį į pagalbą Lietuvos rinkėjams grįžta atsinaujinęs internetinis rinkimų kompasas „Mano balsas“. Svetainės lankytojai gali atlikti du testus, skirtus šių metų gegužės mėnesį vyksiantiems šalies Prezidento (gegužės 11 d.) ir Europos Parlamento (gegužės 25 d.) rinkimams skaityti »