Interneto cenzūra – daugiau nei 60–yje pasaulio šalių

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Internetas įsigalėjo kaip žodžio, minties raiškos laisvės simbolis, tačiau tai, pasak tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, ginančios žodžio laisvę, galioja ne visose pasaulio šalyse.

„Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Jeanas–François Julliardas apgaileistauja, kad vienas iš trijų interneto naudotojų pasaulyje neturi laisvos prieigos prie interneto. Be to, organizacijos tyrimas atskleidė, kad net 60–yje pasaulio šalių prieiga prie interneto yra cenzūruojama, o naudotojai net baudžiami: žinoma 119 įkalinimo atvejų, kuomet naudotojai buvo nubausti už savo nuomonės skleidimą internete.

„Internetas vaidino svarbų vaidmenį Tuniso ir Egipto revoliucijose, tačiau vis daugiau šalių vyriausybių stengiasi manipuliuoti informacija internete arba pašalinti kritišką ir nepalankią jiems informaciją. Taigi, itin svarbu užtikrinti laisvos minties raiškos galimybes internete“, – teigė Jeanas–François Julliardas.

„Reporteriai be sienų“ parengė šimto puslapių ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose uždrausta arba ribojama žodžio laisvė internete. Sąraše atsidūrė tokios šalys, kaip Libija, kurioje propaguojama griežta cenzūra, Prancūzija, Pietų Korėja, Australija, kuriose, pasak ataskaitos, yra ribojama prieiga prie interneto ir minties laisvė.

2010–ieji išryškino interneto ir socialinių tinklų svarbą platinant nešališką informaciją, rengiant protestus. Tą puikiai įrodo „WikiLeaks“ ir vadinamojo Arabų pavasario atvejai, kai internetinė spauda tapo revoliucijų skatintoja. Taigi, internetas ir jame esanti informacija tampa galinga jėga, todėl svarbu užtikrinti, kad viso pasaulio gyventojai turėtų laisvą prieigą prie interneto bei nevaržomai galėtų reikšti savo nuomones.

 

Šaltinis: Reporters Without Borders
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »