Interneto cenzūra – daugiau nei 60–yje pasaulio šalių

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Internetas įsigalėjo kaip žodžio, minties raiškos laisvės simbolis, tačiau tai, pasak tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, ginančios žodžio laisvę, galioja ne visose pasaulio šalyse.

„Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Jeanas–François Julliardas apgaileistauja, kad vienas iš trijų interneto naudotojų pasaulyje neturi laisvos prieigos prie interneto. Be to, organizacijos tyrimas atskleidė, kad net 60–yje pasaulio šalių prieiga prie interneto yra cenzūruojama, o naudotojai net baudžiami: žinoma 119 įkalinimo atvejų, kuomet naudotojai buvo nubausti už savo nuomonės skleidimą internete.

„Internetas vaidino svarbų vaidmenį Tuniso ir Egipto revoliucijose, tačiau vis daugiau šalių vyriausybių stengiasi manipuliuoti informacija internete arba pašalinti kritišką ir nepalankią jiems informaciją. Taigi, itin svarbu užtikrinti laisvos minties raiškos galimybes internete“, – teigė Jeanas–François Julliardas.

„Reporteriai be sienų“ parengė šimto puslapių ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose uždrausta arba ribojama žodžio laisvė internete. Sąraše atsidūrė tokios šalys, kaip Libija, kurioje propaguojama griežta cenzūra, Prancūzija, Pietų Korėja, Australija, kuriose, pasak ataskaitos, yra ribojama prieiga prie interneto ir minties laisvė.

2010–ieji išryškino interneto ir socialinių tinklų svarbą platinant nešališką informaciją, rengiant protestus. Tą puikiai įrodo „WikiLeaks“ ir vadinamojo Arabų pavasario atvejai, kai internetinė spauda tapo revoliucijų skatintoja. Taigi, internetas ir jame esanti informacija tampa galinga jėga, todėl svarbu užtikrinti, kad viso pasaulio gyventojai turėtų laisvą prieigą prie interneto bei nevaržomai galėtų reikšti savo nuomones.

 

Šaltinis: Reporters Without Borders
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama centralizuota elektroninių dokumentų valdymo paslauga

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtą sprendimą paspartinti visaverčių elektroninių dokumentų mainus visame viešajame sektoriuje, Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) aplinkoje iki 2015 metų rugsėjo bus sukurta ir valstybės bei savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms neatlygintinai teikiama bendra elektroninių dokumentų valdymo paslauga. skaityti »

Buvęs „WikiLeaks“ serveris parduodamas „eBay“

Tinklalapio „WikiLeaks“ serveris, kuriame anksčiau buvo saugomi slapti JAV valdžios dokumentai, parduodamas el. parduotuvėje „eBay“. skaityti »

Smarkiai smuko „iOS“ vartotojų naršymas internete

Kompanijos „Apple“ mobiliųjų įrenginių su „iOS“ operacine sistema vartotojų naršymas internete per metus smuko 11 procentų, praneša „Fortune“, remiantis „NetApplications“ atliktu tyrimu. skaityti »

„Google Glass“ akiniams – speciali programėlių parduotuvė

Kol kas nebuvo jokios informacijos iš kompanijos „Google“ apie tai, kad ji ketina paleisti programėlių parduotuvę, skirtą inovatyviems skaitmeniniams akiniams „Glass“. skaityti »

Kompiuteriniai žaidimai gerina smegenų veiklą

Apie kompiuterinius žaidimus dažnai kalbama neigiamai. Tačiau kai kuriais atvejais žaidimai teigiamai veikia žaidėją. skaityti »

„Yahoo!“ turi naują logotipą

Po mėnesio kasdienių naujo logotipo variantų publikacijų „Yahoo!“ pristatė naują savo firminį ženklą. skaityti »

Internetu – dar daugiau LR Aplinkos ministerijos teikiamų paslaugų

Jau dabar internetu galime užsisakyti nemažai LR Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų teikiamų paslaugų – žvejybos, žemės gelmių išteklių naudojimo leidimus, sužinoti apie aplinkos taršą, pateikti vandens naudojimo ir nuotekų tvarkymo apskaitos, taršos šaltinių išmetamų ar išleidžiamų teršalų, poveikio aplinkai ir aplinkos radiologinio monitoringo duomenis ir pan. skaityti »

Lietuvos teismų paslaugos perkeltos į elektroninę erdvę

Nuo š. m. liepos 1 d. didelė dalis teismų paslaugų buvo perkelta į elektroninę erdvę (e.teismas.lt). Todėl administracinių ir civilinių teismų dalyviai varstyti teismo duris galės daug rečiau. skaityti »

Elektroninės sąskaitos – dar vienas žingsnis visiškai elektroninių viešųjų pirkimų link

Pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai laikotarpiu Lietuva skiria ypatingą dėmesį elektroninių viešųjų pirkimų skatinimui. ES Tarybos Viešųjų pirkimų darbo grupėje, kuriai 2013 m. antrą pusmetį pirmininkauja Ūkio ministerijos atstovas, bus pradedamas svarstyti Europos Komisijos (EK) pateiktas pasiūlymas dėl Direktyvos dėl elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimo vykdant viešuosius pirkimus. skaityti »

Lietuviai e. parduotuvėse kas mėnesį išleidžia apie pusantro šimto litų

Beveik trečdalis visų šalies gyventojų (31 proc.) nurodo apsiperkantys elektroninėje erdvėje ir skiriantys tam kas mėnesį apie pusantro šimto litų. skaityti »