Interneto cenzūra – daugiau nei 60–yje pasaulio šalių

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Internetas įsigalėjo kaip žodžio, minties raiškos laisvės simbolis, tačiau tai, pasak tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, ginančios žodžio laisvę, galioja ne visose pasaulio šalyse.

„Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Jeanas–François Julliardas apgaileistauja, kad vienas iš trijų interneto naudotojų pasaulyje neturi laisvos prieigos prie interneto. Be to, organizacijos tyrimas atskleidė, kad net 60–yje pasaulio šalių prieiga prie interneto yra cenzūruojama, o naudotojai net baudžiami: žinoma 119 įkalinimo atvejų, kuomet naudotojai buvo nubausti už savo nuomonės skleidimą internete.

„Internetas vaidino svarbų vaidmenį Tuniso ir Egipto revoliucijose, tačiau vis daugiau šalių vyriausybių stengiasi manipuliuoti informacija internete arba pašalinti kritišką ir nepalankią jiems informaciją. Taigi, itin svarbu užtikrinti laisvos minties raiškos galimybes internete“, – teigė Jeanas–François Julliardas.

„Reporteriai be sienų“ parengė šimto puslapių ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose uždrausta arba ribojama žodžio laisvė internete. Sąraše atsidūrė tokios šalys, kaip Libija, kurioje propaguojama griežta cenzūra, Prancūzija, Pietų Korėja, Australija, kuriose, pasak ataskaitos, yra ribojama prieiga prie interneto ir minties laisvė.

2010–ieji išryškino interneto ir socialinių tinklų svarbą platinant nešališką informaciją, rengiant protestus. Tą puikiai įrodo „WikiLeaks“ ir vadinamojo Arabų pavasario atvejai, kai internetinė spauda tapo revoliucijų skatintoja. Taigi, internetas ir jame esanti informacija tampa galinga jėga, todėl svarbu užtikrinti, kad viso pasaulio gyventojai turėtų laisvą prieigą prie interneto bei nevaržomai galėtų reikšti savo nuomones.

 

Šaltinis: Reporters Without Borders
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Facebook“ patvirtino oficialią „Samsung Lietuva“ paskyrą

„Samsung Lietuva“ paskyrai „Facebook“ suteikė vienintelės oficialios kompanijos paskyros Lietuvoje šiame socialiniame tinkle statusą. skaityti »

„LoudBook“ – daugiau nei 3 000 garsinių knygų vienoje vietoje

Deja, paskaityti knygą galimybę turime ne visada. Kartais tam trukdo fizinės priežastys, pavyzdžiui, automobilio vairavimas. Tokiu atveju siūloma rinktis garsinę knygą. skaityti »

Lietuvoje pradėjo veikti išmanusis paslaugų portalas

Lietuvoje pradėjo veiklą pirmasis išmanusis paslaugų paieškos ir pasiūlos portalas Paslaugos24.lt, kuriame gali registruotis tiek paslaugų teikėjai, tiek pirkėjai. skaityti »

„Facebook“ paieškos pagal turinį sistema taps vieša

„Facebook“ administracija nuo šiol eiliniams naudotojams suteiks prieigą prie paieškos pagal turinį sistemos „Graph Search“. skaityti »

„Facebook“ šypsenėles perkėlė ir į įprastą tinklapio versiją

Didžiausias socialinis tinklas pasaulyje „Facebook“ nusprendė perkelti juoką keliančias milžiniškas šypsenėles iš savo mobiliųjų programų ir į įprastą tinklapio versiją. skaityti »

JAV gynybos ministerija turės nuosavą taikomųjų programų parduotuvę

Stambios technologijų kompanijos , įskaitant „Apple“, „Google“, „BlackBerry“ ir „Amazon“, turi nuosavas interneto parduotuves, per kurias gali prekiauti taikomosiomis programomis. skaityti »

„Twitter“ įdiegtas automatinis vertėjas „Bing“

„Twitter“ pasirodė automatinio pranešimų vertimo funkcija, veikianti „Microsoft“ paieškos sistemos „Bing“ tiesioginio vertimo bazės pagrindu. skaityti »

Atnaujinta parlamentinio matmens interneto svetainė

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainė www.EU2013.lrs.lt liepos 1-ąją lankytojus pasitinka atsinaujinusi. skaityti »

„Google“ pristatė puslapį, kuriame nurodoma, kiek kurioje šalyje yra apkrėstų tinklalapių

Interneto milžinas „Google“ naudojasi savo ištekliais ir šią savaitę pranešė, jog pristato įdomų puslapį, kuriame galima pamatyti, kiek kurioje šalyje yra apkrėstų tinklalapių. Pažvelgus į Lietuvą, matome net 9 proc. užkrėstų tinklalapių. skaityti »

Kuriamos e. paslaugos namuose slaugomiems ligoniams

Netrukus namuose slaugomi ar paliatyvią pagalbą gaunantys ligoniai galės medikų paslaugas užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintiems slaugytojams ir medikams bus lengviau atlikti savo darbą. skaityti »