Internetu naudojasi 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Naujausioje Pasaulio banko ataskaitoje skelbiama, kad 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų naudojasi internetu. Iš jų apie 1,1 mlrd. planetos žmonių turi spartų priėjimą prie interneto.

Internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacijos skaitmenizavimo priemonės naudojamos daugelyje pasaulio šalių, tačiau ekonominę ir socialinę naudą atneša ne visiems.

Beveik 60 proc. pasaulio gyventojų iki šiol vis dar neturi prieigos prie interneto. Daugumoje turtingų Europos Sąjungos šalių interneto paslaugomis naudojasi net tris kartus daugiau piliečių nei skurdžiose šalyse. Beveik toks pats atotrūkis pastebimas tarp turtingų ir vargšų tos pačios šalies gyventojų.

Ataskaitos autoriai siūlo varganoms šalims kiek įmanoma kelti IT srities specialistų skaičių ir kvalifikaciją, didinti investicijas ir gerinti verslo aplinką. Internetas gali išspręsti socialinę izoliaciją, padėti diegti naujoves ir didinti verslo efektyvumą.

Mažiau išsivysčiusiose šalyse mobilieji telefonai tapo labiau prieinami nei elektra ir geriamasis vanduo. Daugiau nei 40 proc. Rytų Afrikos suaugusiųjų už komunalines paslaugas atsiskaito per mobiliuosius telefonus. Apie 8 mln. Kinijos verslininkų (trečdalis iš jų – moterys) naudojasi elektroninės prekybos sistemomis ir parduoda savo produkciją ne tik savo šalyje, bet ir 120-yje užsienio šalių.

Indija per penkerius metus išdavė skaitmeninius asmens identifikacijos pažymėjimus beveik 1 mlrd. žmonių, taip pat išplėtė elektroninį priėjimą prie valstybinių paslaugų. Tai sumažino korupcijos atvejų skaičių šalyje. Ekspertai mano, kad naujų technologijų diegimas be atitinkamų pokyčių ekonomikoje ir švietimo sistemoje gresia nelygybės didėjimu šalyje.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas. skaityti »

„Google“ paieška 2015: kas rūpėjo lietuviams

Kompanija „Google“ paskelbė kasmetinius 15-uosius metinius paieškų ir vaizdo klipų peržiūrų svetainėje „Youtube“ rezultatus – žvilgsnį į 2015-uosius viso pasaulio internautų akimis. Tai unikali pagrindinių metų įvykių ir karščiausių tendencijų perspektyva, į kurią įtrauktos ir Lietuvoje atliktos paieškos. skaityti »

Kviečiame naudotis lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“

Informuojame, kad 2016 m. Nacionalinė biblioteka prenumeruoja lietuvišką teisinės informacijos duomenų bazę Infolex. skaityti »

Kokie interneto ir mobiliojo ryšio pokyčiai laukia 2016-aisiais?

Europos Komisijos sprendimu 2016 m. atpigs tarptinklinio ryšio tarifai. skaityti »

Internetinė televizija dažniausiai žiūrima per mobiliuosius įrenginius

Mokamas interneto televizijos turinys labiausiai žiūrimas per mobiliuosius įrenginius. Tokia išvada buvo pristatyta Las Vegase vykusioje parodoje CES. skaityti »

Baltarusija plėtos šalies turizmą per internetą

Baltarusijos nacionalinė turizmo agentūra 2016 m. kovo mėnesį planuoja atidaryti interneto svetainę, kurioje būtų galima užsisakyti turizmo paslaugų. skaityti »

Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Baltarusijos banko „Belgazprombank“ klientai pirmieji išbandys galimybę per internetą analizuoti savo kreditų istoriją. skaityti »

Gyventojai internetu galės sužinoti, koks teisėjas nagrinėja jų bylą

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradeda veikti bylų skirstymo protokolų paieškos sistema, kurioje visuomenė nuo šiol galės sužinoti, kokiam teisėjui yra paskirta nagrinėti jų byla, susipažinti su bylų skyrimo tvarka. skaityti »

VDU Kompiuterinės lingvistikos centras visuomenei atvėrė CLARIN-LT svetainę

Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras akademinei bendruomenei ir Lietuvos visuomenei atvėrė trijų universitetų nacionalinio kalbos technologijų konsorciumo CLARIN-LT svetainę (www.clarin-lt.lt). skaityti »

Sėkmingiausiai dirbęs 2015 metų milijardierius – „Amazon.com“ įkūrėjas

2015 m. geriausiai didinti savo turtą sekėsi elektroninės komercijos srities atstovams. skaityti »