Kalbos, verslumas, komunikacija: Lietuvos suaugusieji internete lavinsis nemokamai

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 29 d. ketvirtadienis

Iki 2013 metų Lietuvoje ruošiamasi sukurti ir įdiegti naują, suaugusiesiems skirtą švietimo nuotoliniu būdu programą. Kiekvienas šalies gyventojas internete galės pasiekti nemokamą, profesionaliai parengtą įvairių sričių mokomąją medžiagą ir virtualioje erdvėje pasitikrinti įgytas žinias.

Projektas „Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“, įgyvendinti pradėtas 2009 m. pabaigoje. Jį užbaigus, visuomenei bus pasiūlyta daugiau nei 500 skirtingų mokymosi programų, orientuotų į 25-64 metų amžiaus šalies gyventojus.

Žmonės galės  lavintis devyniose pagrindinėse asmens kompetencijų srityse: gimtosios ir valstybinės kalbos, kompiuterinio ir skaitmeninio raštingumo, užsienio kalbų, verslumo, teisinio raštingumo, pilietinio ir politinio raštingumo, tarpasmeninės ir tarpkultūrinės komunikacijos, sveikatingumo bei meninės saviraiškos. Neatmetama galimybė, kad šis sąrašas laikui bėgant plėsis, atsižvelgiant į projekto dalyvių išreikštus pageidavimus ir poreikius.

Už beveik 14 mln. litų vertės projekto įgyvendinimą atsakingas Ugdymo plėtotės centras. Anot projekto vadovo Sauliaus Samulevičiaus, mokslas nuotoliniu būdu bus paprastai ir lengvai prieinamas net ir tolimiausiuose šalies kampeliuose, todėl dešimtis kartų išaugs suaugusiųjų lavinimo efektyvumas ir sumažės švietimo kaštai. „Kokybiška švietimo sistema – vienas iš kertinių pamatų brandžiai, nuolat tobulėjančiai ir klestinčiai visuomenei bei valstybei. Šiuo projektu siekiame didinti švietimo, lavinimosi prieinamumą, sudaryti sąlygas tobulėti kiekvienam norinčiam suaugusiajam“, – tvirtina S. Samulevičius.

Pasak Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojo ir projekto iniciatoriaus Tado Tamošiūno, mokomoji medžiaga suaugusiems bus pateikiama įvairiais pavidalais – tekstais, garso, vaizdo įrašais ir kt. Žmonėms bus sudaromos galimybės įsivertinti turimą žinių lygį, atsakant į testų klausimus ir gaunant įvertinimą. Dalyvaujantieji projekte nebus palikti likimo valiai: elektroniniu ir telefoniniu ryšiu suaugusieji bus konsultuojami apie saugykloje esančias mokymosi programas bei kitose duomenų bazėse esančias mokymosi galimybes.

M.Tamošiūno teigimu, įvairiapusės ir plataus spektro mokymosi programos leis savišvieta užsiimantiems suaugusiesiems ne tik įgyti bei tobulinti profesines žinias, bet ir nuolat plėsti akiratį, ugdyti asmeninius sugebėjimus. Projekto įgyvendinimo darbai žengia į priekį – nupirkta visa techninė ir programinė saugyklos veikimui reikalinga įranga.

Finansavimas projektui skirtas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, pagal Ekonomikos veiksmų augimo programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonę „Elektroninio mokymosi paslaugos“. Iš viso pagal prioritetą „Informacinė visuomenė visiems“, kurio įgyvendinimą administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, 2007-2013 m. Lietuvos informacinės visuomenės plėtros projektams finansuoti bus panaudota  975 mln. Lt.

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »