Keičiasi .eu domenų galiojimo skaičiavimas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 19 d. penktadienis

Aukščiausio lygio domenus su .eu galūne registruojanti „EURid“ rugsėjo 15 dieną paleido naują registravimo platformą. Kartu keičiasi šių registruojamų domenų galiojimo pabaigos skaičiavimo principas – .eu domenas galios vienerius metus iki konkrečios įregistravimo dienos datos, o ne iki to mėnesio paskutinės dienos, kaip buvo iki šiol. Praleidus domeno galiojimo pratęsimo terminą, gali būti prarastos teisės į jį.

„Lietuvos verslininkai dažnai registruoja ne tik .lt, bet ir .eu domenus, ypač tie, kurių verslas yra nukreiptas į Europos Sąjungos rinką. Šis pasikeitimas yra aktualus visiems .eu domenų savininkams – nenorintiems prarasti teisių į registruotą domeną, labai svarbu nepamiršti šių pakeitimų ir laiku pratęsti galiojimą“, – sako Inga Lukauskienė, advokatės Redos Žabolienės kontoros „Metida“ advokatė.

Pasak I. Lukauskienės, 2014 m. rugsėjo 20 dieną registruotas domenas pagal ankstesnę tvarką galiotų iki 2015 m. rugsėjo 30 dienos, o pagal naująją – iki rugsėjo 20 dienos. Iki 2014 m. rugsėjo 15 dienos registruoti .eu domenai galios pagal ankstesnę tvarką, nebent registruojant domeną buvo pasirinkta kitaip.

Praleidus domeno registracijos galiojimo pratęsimo terminą, gali būti prarastos teisės į jį – jeigu nebūtų pastebėtas domeno galiojimo pasibaigimas daugiau nei 40 dienų ir nesuskubta jo galiojimą per šį laikotarpį pratęsti, domenas taptų laisvas registruoti bet kam, kas pirmasis norėtų jį turėti. Karantino laikotarpis yra toks pats, tačiau pagal naują tvarką jis pasibaigs anksčiau nei pagal ankstesnę, todėl tikimybė prarasti domeną bus pakankamai reali, nes dažnai domenų galiojimas ir yra pratęsiamas per šį karantino laikotarpį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »