Kelis kartus spustelėję sužinokite, kokie produktai visame pasaulyje pašalinti iš prekybos!

Publikuota: 2012 m. spalio 23 d. antradienis

Briuselyje pristatytas naujas tarptautinis interneto portalas, kuriame viso pasaulio valdžios institucijos galės keistis informacija apie nesaugius produktus, pašalintus iš prekybos. Projektą „Pasaulinis iš prekybos pašalintų produktų portalas“ kartu kūrė ES ir EBPO šalys, įskaitant JAV, Australiją ir Kanadą. Tarptautinės produktų saugos savaitės proga apie portalą pranešė Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato generalinė direktorė Paola Testori Coggi, EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Rintaro Tamaki ir JAV vartojimo prekių saugos komisijos pirmininkė Inez Tenenbaum.

Vartotojai vis dažniau – internetu ir įprastiniu būdu – perka pasaulio rinkoje. Tokioje didelėje rinkoje jie turi būti užtikrinti, kad į ją pavojingi produktai nepastebėti nepateks. Iš kur jiems žinoti, ar už ES ribų pagaminta kūdikio nešioklė arba dviratukas atitinka Europos ir tarptautinius saugos reikalavimus? Dabar šią informaciją jie gali pasitikrinti iš prekybos pašalintų produktų portale. Tikimasi, kad per metus bus sulaukiama apie 3000 pranešimų apie iš prekybos pašalintus produktus, taigi dabar vartotojai, įmonės ir valdžios institucijos turės puikią galimybę naudotis reguliariai ES (per skubaus įspėjimo dėl pavojingų ne maisto produktų sistemą RAPEX), JAV, Kanados ir Australijos valdžios institucijų atnaujinama informacija apie tokius produktus.

Portalas, kuriame duomenys pateikiami paieškai tinkamu formatu, padės didinti vartotojų saugą visame pasaulyje, suteiks daugiau informacijos apie pirkimą pasaulio rinkoje ir didins jų pasitikėjimą tokiu pirkimo būdu.

Sveikatos ir vartotojų reikalų GD generalinė direktorė Paola Testori Coggi, EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Rintaro Tamaki ir JAV vartojimo prekių saugos komisijos pirmininkė Inez Tenenbaum išreiškė savo pritarimą pasauliniam iš prekybos pašalintų produktų portalui, sudarysiančiam sąlygas dalytis informacija ir padėsiančiam gerinti vartotojų apsaugos veiksmingumą pasaulio rinkoje. Jų manymu, naujoji duomenų bazė padės valdžios kontrolės įstaigoms, vartotojams ir įmonėms ieškoti informacijos apie pasaulyje iš prekybos pašalintas vartojimo prekes. Tai puikus pastangų sutelkimo siekiant geriau spręsti produktų saugos problemas pavyzdys. Trys pareigūnai paskatino įmones ir vartotojus reguliariai naudotis pasauliniu iš prekybos pašalintų produktų portalu. Be to, jie paragino portalui teikti duomenis viso pasaulio valstybes, kad jame skelbiama informacija apimtų kuo didesnę rinką.

Daugiau apie pasaulinį atšauktų produktų portalą globalrecalls.oecd.org/  

Šaltinis: europa.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »