Kelis kartus spustelėję sužinokite, kokie produktai visame pasaulyje pašalinti iš prekybos!

Publikuota: 2012 m. spalio 23 d. antradienis

Briuselyje pristatytas naujas tarptautinis interneto portalas, kuriame viso pasaulio valdžios institucijos galės keistis informacija apie nesaugius produktus, pašalintus iš prekybos. Projektą „Pasaulinis iš prekybos pašalintų produktų portalas“ kartu kūrė ES ir EBPO šalys, įskaitant JAV, Australiją ir Kanadą. Tarptautinės produktų saugos savaitės proga apie portalą pranešė Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato generalinė direktorė Paola Testori Coggi, EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Rintaro Tamaki ir JAV vartojimo prekių saugos komisijos pirmininkė Inez Tenenbaum.

Vartotojai vis dažniau – internetu ir įprastiniu būdu – perka pasaulio rinkoje. Tokioje didelėje rinkoje jie turi būti užtikrinti, kad į ją pavojingi produktai nepastebėti nepateks. Iš kur jiems žinoti, ar už ES ribų pagaminta kūdikio nešioklė arba dviratukas atitinka Europos ir tarptautinius saugos reikalavimus? Dabar šią informaciją jie gali pasitikrinti iš prekybos pašalintų produktų portale. Tikimasi, kad per metus bus sulaukiama apie 3000 pranešimų apie iš prekybos pašalintus produktus, taigi dabar vartotojai, įmonės ir valdžios institucijos turės puikią galimybę naudotis reguliariai ES (per skubaus įspėjimo dėl pavojingų ne maisto produktų sistemą RAPEX), JAV, Kanados ir Australijos valdžios institucijų atnaujinama informacija apie tokius produktus.

Portalas, kuriame duomenys pateikiami paieškai tinkamu formatu, padės didinti vartotojų saugą visame pasaulyje, suteiks daugiau informacijos apie pirkimą pasaulio rinkoje ir didins jų pasitikėjimą tokiu pirkimo būdu.

Sveikatos ir vartotojų reikalų GD generalinė direktorė Paola Testori Coggi, EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Rintaro Tamaki ir JAV vartojimo prekių saugos komisijos pirmininkė Inez Tenenbaum išreiškė savo pritarimą pasauliniam iš prekybos pašalintų produktų portalui, sudarysiančiam sąlygas dalytis informacija ir padėsiančiam gerinti vartotojų apsaugos veiksmingumą pasaulio rinkoje. Jų manymu, naujoji duomenų bazė padės valdžios kontrolės įstaigoms, vartotojams ir įmonėms ieškoti informacijos apie pasaulyje iš prekybos pašalintas vartojimo prekes. Tai puikus pastangų sutelkimo siekiant geriau spręsti produktų saugos problemas pavyzdys. Trys pareigūnai paskatino įmones ir vartotojus reguliariai naudotis pasauliniu iš prekybos pašalintų produktų portalu. Be to, jie paragino portalui teikti duomenis viso pasaulio valstybes, kad jame skelbiama informacija apimtų kuo didesnę rinką.

Daugiau apie pasaulinį atšauktų produktų portalą globalrecalls.oecd.org/  

Šaltinis: europa.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vartotojai savo teises gins vienoje elektroninėje sistemoje

Netrukus piliečiai įvairaus pobūdžio ginčus vartotojų srityje spręs kur kas paprasčiau – elektroninėje erdvėje, prisijungę prie Vartotojų teisių informacinės sistemos www.vtis.lt. Vyriausybės nutarimu patvirtintas šios sistemos (VTIS) tvarkos aprašas. skaityti »

Vasarą – naudingos pamokos tėvams internete

Projekto kūrėjai ketina pasiūlyti tėvams vaizdo pamokų ciklą vaikų auklėjimo temomis. Kaip sako „Skynet“ produkto vadovas Povilas Keburis, tai gera proga pratinti naudotojus prie kokybiško interneto turinio. skaityti »

Tarp Baltijos šalių vaikų populiariausi socialiniai tinklai ir žaidimai

Remiantis naujausios „Kaspersky Lab“ ataskaitos rezultatais, viso pasaulio vaikai daugiausia savo laiko praleidžia internete, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, pokalbių portalais ir t. t. Tai sudaro 67 proc. internetinės veiklos. skaityti »

„Microsoft“ ir „Facebook“ ties transatlantinį interneto kabelį

„Microsoft“ ir „Facebook“ kartu nuties transatlantinį interneto kabelį, kuris sujungs rytinę JAV pakrantę su Pietų Europa. skaityti »

Kokios 4 internetinių parduotuvių klaidos atbaido pirkėjus?

Susikurti interneto svetainę, dėl aiškių instrukcijų ir nesudėtingų įrankių, tapo ne tik žymiai paprasčiau, bet ir pigiau. Ekspertų teigimu, prieš 10–15 m. lietuviško domeno registracija, kainavusi 60 eurų, atpigo daugiau nei 8 kartus ir dabar kainuoja vos 7 eurus. skaityti »

Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. skaityti »

Bus rengiamas žinių apie Lietuvą puslapis anglų kalba

Užsienio reikalų ministerijoje susitikę kultūros, ūkio ir užsienio reikalų ministrai sutarė kurti Lietuvos aktualijas ir šalį pristatantį portalą anglų kalba. skaityti »

Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“. skaityti »

Vaikai vis daugiau laiko praleidžia internete

Dabar vaikai didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia prisijungę prie interneto, nei neprisijungę, rodo „Kaspersky Lab“ ir „iconKids & Youth“ atliktas tyrimas. skaityti »

Skaidri ir aiški informacija internete didins pasitikėjimą valstybės institucijomis

Susisiekimo ministerija siūlo suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, kuriose būtų pateikiama aktuali, patikima ir nuolat atnaujinama informacija, lengvai prieinama kiekvienam interneto naudotojui. skaityti »