Kuriamos e. paslaugos namuose slaugomiems ligoniams

Publikuota: 2013 m. birželio 27 d. ketvirtadienis

Netrukus namuose slaugomi ar paliatyvią pagalbą gaunantys ligoniai galės medikų paslaugas užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintiems slaugytojams ir medikams bus lengviau atlikti savo darbą.

Vilniaus miesto VšĮ Centro poliklinika kartu su VšĮ Vilniaus rajono centrine bei VšĮ Nemenčinės poliklinikomis įgyvendina projektą „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Šiuo metu pacientai, kurie dėl sunkios sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką, bet jiems būtina profesionali sveikatos priežiūros specialistų pagalba (slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, šeimos gydytojo, paliatyviosios pagalbos gydytojo, socialinio darbuotojo), norėdami gauti šių specialistų teikiamas paslaugas namuose (pvz. žaizdų priežiūra), susiduria su gana didelėmis biurokratinėmis kliūtimis. Dažnai šie pacientai turi nustatytus specialiuosius poreikius (slaugos ar priežiūros), jiems sunku ar visiškai negali judėti, tačiau, norėdami užsiregistruoti poliklinikoje, turi patys ar jų artimieji fiziškai atvykti į polikliniką pildyti popierinius dokumentus.

„Sukurtos e. paslaugos sudarys galimybę pacientams interneto pagalba užsiregistruoti projekte dalyvaujančioje poliklinikoje ir užsisakyti slaugos paslaugas“, – sako projekto vadovė, Centro poliklinikos direktoriaus patarėja Sandra Šileikaitė.

Įgyvendinus projektą šiose poliklinikose bus įdiegta Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema, kuri leis teikti gydytojų ir slaugytojų darbą palengvinančias e. paslaugas. Šiuo metu gydytojai, skirdami pacientui medicinines procedūras namuose, o slaugytojai jas atlikdami, turi pildyti daug įvairių popierinių dokumentų (paskyrimus, paciento priežiūros planus, asmens sveikatos istorijas ir kitus). Popierinių dokumentų pildymui sugaištama daug laiko, kuris galėtų būti skirtas tiesioginiam darbui su pacientais. Pradėjus teikti e. paslaugas, gydytojams nebereikės raštu skirti diagnostinių procedūrų bei kitų slaugos procedūrų pacientams namuose, paskyrimas bus formuojamas elektroniniu būdu. Šį elektroninį gydytojo paskyrimą slaugytojas galės iš karto pamatyti ir paskirtą procedūrą atlikti pacientui namuose.

Projekto metu slaugytojams, teikiantiems slaugos paslaugas pacientams namuose, bus nupirkta specializuota įranga, kurios pagalba galės pamatuoti ir įvertinti elektrokardiogramą, kraujo spaudimą, pulsą, kūno temperatūrą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius. Slaugytojas pacientui namuose galės kokybiškai įvertinti sveikatos būklę ir elektroninėmis priemonėmis iš karto informuoti gydytoją. Jis, reaguodamas į signalus, galės skubiai skirti įvairias medicinines procedūras, kurias turi atlikti slaugytojas. Tokiu būdu bus taupomas medicinos personalo darbo laikas, nes slaugytojui nebereikės vykti į polikliniką, kad supažindintų gytytoją su situacija ir gautų nurodymus.

Projektas „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »