Kuriamos e. paslaugos namuose slaugomiems ligoniams

Publikuota: 2013 m. birželio 27 d. ketvirtadienis

Netrukus namuose slaugomi ar paliatyvią pagalbą gaunantys ligoniai galės medikų paslaugas užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintiems slaugytojams ir medikams bus lengviau atlikti savo darbą.

Vilniaus miesto VšĮ Centro poliklinika kartu su VšĮ Vilniaus rajono centrine bei VšĮ Nemenčinės poliklinikomis įgyvendina projektą „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Šiuo metu pacientai, kurie dėl sunkios sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką, bet jiems būtina profesionali sveikatos priežiūros specialistų pagalba (slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, šeimos gydytojo, paliatyviosios pagalbos gydytojo, socialinio darbuotojo), norėdami gauti šių specialistų teikiamas paslaugas namuose (pvz. žaizdų priežiūra), susiduria su gana didelėmis biurokratinėmis kliūtimis. Dažnai šie pacientai turi nustatytus specialiuosius poreikius (slaugos ar priežiūros), jiems sunku ar visiškai negali judėti, tačiau, norėdami užsiregistruoti poliklinikoje, turi patys ar jų artimieji fiziškai atvykti į polikliniką pildyti popierinius dokumentus.

„Sukurtos e. paslaugos sudarys galimybę pacientams interneto pagalba užsiregistruoti projekte dalyvaujančioje poliklinikoje ir užsisakyti slaugos paslaugas“, – sako projekto vadovė, Centro poliklinikos direktoriaus patarėja Sandra Šileikaitė.

Įgyvendinus projektą šiose poliklinikose bus įdiegta Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema, kuri leis teikti gydytojų ir slaugytojų darbą palengvinančias e. paslaugas. Šiuo metu gydytojai, skirdami pacientui medicinines procedūras namuose, o slaugytojai jas atlikdami, turi pildyti daug įvairių popierinių dokumentų (paskyrimus, paciento priežiūros planus, asmens sveikatos istorijas ir kitus). Popierinių dokumentų pildymui sugaištama daug laiko, kuris galėtų būti skirtas tiesioginiam darbui su pacientais. Pradėjus teikti e. paslaugas, gydytojams nebereikės raštu skirti diagnostinių procedūrų bei kitų slaugos procedūrų pacientams namuose, paskyrimas bus formuojamas elektroniniu būdu. Šį elektroninį gydytojo paskyrimą slaugytojas galės iš karto pamatyti ir paskirtą procedūrą atlikti pacientui namuose.

Projekto metu slaugytojams, teikiantiems slaugos paslaugas pacientams namuose, bus nupirkta specializuota įranga, kurios pagalba galės pamatuoti ir įvertinti elektrokardiogramą, kraujo spaudimą, pulsą, kūno temperatūrą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius. Slaugytojas pacientui namuose galės kokybiškai įvertinti sveikatos būklę ir elektroninėmis priemonėmis iš karto informuoti gydytoją. Jis, reaguodamas į signalus, galės skubiai skirti įvairias medicinines procedūras, kurias turi atlikti slaugytojas. Tokiu būdu bus taupomas medicinos personalo darbo laikas, nes slaugytojui nebereikės vykti į polikliniką, kad supažindintų gytytoją su situacija ir gautų nurodymus.

Projektas „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nauja Kalėdų tendencija: lietuviai artimuosius sveikina internetu

Lietuvių įpročiai pasikeitė – anksčiau per šv. Kalėdas pažįstamus sveikinę SMS žinutėmis, dabar vis daugiau žmonių tai daro mobiliuoju internetu. skaityti »

Internete pasirodė dešimt animuotų lietuvių liaudies dainelių vaikams

Dešimt bene gražiausių lietuvių liaudies dainų tampa visiems pasiekiamos internetu – mažyliai kartu su suaugusiaisiais galės mėgautis lietuvių dailininkų ir animatorių sukurtais filmukais, įgarsintais grupės „Skylė“ narių. skaityti »

2020 m.: prie interneto prijungtų prietaisų 6 kartus daugiau nei planetos gyventojų

Kompiuterių, telefonų ir kitų įrenginių, prijungtų prie interneto, 2020 metais bus šešis kartus daugiau nei Žemėje gyvenančių žmonių. Tokius duomenis prognozuoja Jungtinių Tautų (JT) organizacija. skaityti »

Per internetą apsiperka daugiau nei pusė ES gyventojų

„Eurostat“ tyrimų duomenimis, 2007 m. per internetą apsipirkdavo tik 30 proc. Europos Sąjungos gyventojų, o 2015 m. – 53 proc. skaityti »

„Facebook“ išanalizavo internetinių parduotuvių pirkėjų elgesio tendencijas

Konferencijoje „Content Marketing Summit“ socialinio tinklo „Facebook“ atstovai pristatė savo pastebėjimus apie internetinių parduotuvių pirkėjų elgesį ir jo pasikeitimus. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijos naujienos nuo šiol – ir lenkų kalba

Užsienio reikalų ministerijos naujienas nuo gruodžio 9 dienos galima skaityti ir lenkiškai – atidaryta nauja kalbinė ministerijos interneto svetainės versija, kurioje Lietuvos užsienio politikos aktualijos skelbiamos lenkų kalba. skaityti »

Informacinės visuomenės plėtros komitetas pritarė e. rezidento projektui

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) posėdyje buvo pritarta Interesų Lietuvos Respublikoje turinčių užsieniečių registro įstatymo projektui. skaityti »

„Bing“ paskelbė, kas šiemet buvo ieškomiausi internete

Tradicinė „Bing“ metinė paieškos tendencijų ataskaita atskleidžia, jog 2015 m. buvo kupini įtaką dariusių žmonių, įvykių ir momentų. Nuo įkvėpimo ir vilties, iki bendros tragedijos ir skausmo momentų. skaityti »

Paskelbta nauja Europos atvirų duomenų portalo versija

Šių metų lapkričio viduryje Liuksemburge įvyko Europos duomenų forumas, kuriame politikai, ekspertai, mokslininkų bendruomenės atstovai aptarė iškilusius iššūkius didelės apimties duomenų ir besiformuojančios duomenų ekonomikos srityje. skaityti »

Pirkti internetu skatina platus asortimentas

Svarbiausia priežastis, skatinanti vartotojus pirkti internetu, yra prekių gausa, tačiau dažniausiai nusivylimą sukelia laiku nepristatytos prekės ir laiko bei pastangų reikalaujantis prekių grąžinimas. skaityti »