Kuriamos e. paslaugos namuose slaugomiems ligoniams

Publikuota: 2013 m. birželio 27 d. ketvirtadienis

Netrukus namuose slaugomi ar paliatyvią pagalbą gaunantys ligoniai galės medikų paslaugas užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintiems slaugytojams ir medikams bus lengviau atlikti savo darbą.

Vilniaus miesto VšĮ Centro poliklinika kartu su VšĮ Vilniaus rajono centrine bei VšĮ Nemenčinės poliklinikomis įgyvendina projektą „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Šiuo metu pacientai, kurie dėl sunkios sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką, bet jiems būtina profesionali sveikatos priežiūros specialistų pagalba (slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, šeimos gydytojo, paliatyviosios pagalbos gydytojo, socialinio darbuotojo), norėdami gauti šių specialistų teikiamas paslaugas namuose (pvz. žaizdų priežiūra), susiduria su gana didelėmis biurokratinėmis kliūtimis. Dažnai šie pacientai turi nustatytus specialiuosius poreikius (slaugos ar priežiūros), jiems sunku ar visiškai negali judėti, tačiau, norėdami užsiregistruoti poliklinikoje, turi patys ar jų artimieji fiziškai atvykti į polikliniką pildyti popierinius dokumentus.

„Sukurtos e. paslaugos sudarys galimybę pacientams interneto pagalba užsiregistruoti projekte dalyvaujančioje poliklinikoje ir užsisakyti slaugos paslaugas“, – sako projekto vadovė, Centro poliklinikos direktoriaus patarėja Sandra Šileikaitė.

Įgyvendinus projektą šiose poliklinikose bus įdiegta Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema, kuri leis teikti gydytojų ir slaugytojų darbą palengvinančias e. paslaugas. Šiuo metu gydytojai, skirdami pacientui medicinines procedūras namuose, o slaugytojai jas atlikdami, turi pildyti daug įvairių popierinių dokumentų (paskyrimus, paciento priežiūros planus, asmens sveikatos istorijas ir kitus). Popierinių dokumentų pildymui sugaištama daug laiko, kuris galėtų būti skirtas tiesioginiam darbui su pacientais. Pradėjus teikti e. paslaugas, gydytojams nebereikės raštu skirti diagnostinių procedūrų bei kitų slaugos procedūrų pacientams namuose, paskyrimas bus formuojamas elektroniniu būdu. Šį elektroninį gydytojo paskyrimą slaugytojas galės iš karto pamatyti ir paskirtą procedūrą atlikti pacientui namuose.

Projekto metu slaugytojams, teikiantiems slaugos paslaugas pacientams namuose, bus nupirkta specializuota įranga, kurios pagalba galės pamatuoti ir įvertinti elektrokardiogramą, kraujo spaudimą, pulsą, kūno temperatūrą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius. Slaugytojas pacientui namuose galės kokybiškai įvertinti sveikatos būklę ir elektroninėmis priemonėmis iš karto informuoti gydytoją. Jis, reaguodamas į signalus, galės skubiai skirti įvairias medicinines procedūras, kurias turi atlikti slaugytojas. Tokiu būdu bus taupomas medicinos personalo darbo laikas, nes slaugytojui nebereikės vykti į polikliniką, kad supažindintų gytytoją su situacija ir gautų nurodymus.

Projektas „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »