Lietuva – viena ES lyderių pagal sparčiojo interneto infrastruktūrą ir jos panaudojimą

Publikuota: 2013 m. liepos 23 d. antradienis

Pagal Europos Komisijos (EK) paskelbtus duomenis, Lietuva išlieka viena iš pirmaujančių  Europos šalių pagal sparčiojo plačiajuosčio interneto tinklo išplėtojimo rodiklius. 30 Mbps ir didesnės spartos fiksuoto interneto ryšio infrastruktūra geriau išvystytas tik Maltoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Liuksemburge.

„Interneto sparta ir galimybė greitai keistis dideliais informacijos kiekiais užima vis svarbesnę vietą žmonių kasdieninėje veikloje, tai tiesiogiai didina verslo įmonių galimybes ir valstybių konkurencingumą. Todėl spartaus interneto tinklo vystymas yra viena Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos, prioritetinių užduočių. Lietuvoje tam didelį dėmesį skiria tiek privatūs elektroninių ryšių operatoriai, plėtojantys sparčiojo interneto infrastruktūrą miestuose, tiek valstybė, investuojanti Europos Sąjungos ir bendrojo finansavimo lėšas į kaimiškųjų vietovių plačiajuosčio interneto tinklo RAIN plėtrą, taip užtikrinant kuo didesnės visuomenės dalies galimybes naudotis sparčiu internetu“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktorius Rytis Kalinauskas.

EK duomenų, įvertinančių valstybių narių pažangą informacinės visuomenės srityje, analizė rodo, kad Lietuva ir toliau išlieka viena pirmaujančių valstybių ES pagal sparčiojo, ypač naujos kartos prieigos (NKP), plačiajuosčio interneto infrastruktūros išplėtojimą, o šios infrastruktūros panaudojimas sparčiai auga.

2012 metų duomenimis, fiksuotas plačiajuostis ryšys dengė 97 proc. Lietuvos namų ūkių (ES vidurkis – 95 proc.), o spartusis (30 Mbps ir didesnės spartos) fiksuotas  interneto ryšys – 80 proc. mūsų šalies namų ūkių (ES vidurkis – 54 proc.).

Plačiajuosčiu interneto ryšiu 2012-aisiais Lietuvoje naudojosi 61 proc. namų ūkių (ES vidurkis – 73 proc., pagal šį rodiklį Lietuva užima 22 vietą ES). Tačiau iš naudojamų fiksuoto plačiajuosčio ryšio linijų, net 53 proc. priskirtinos sparčiosioms naujos kartos prieigos (NKP) technologijoms (ES vidurkis – 20 proc.), tad Lietuva lenkia didžiąją dalį ES valstybių pagal namų ūkių, besinaudojančių sparčiausiu interneto ryšiu, dalį. Lietuvoje 30 Mbps ir spartesniu interneto ryšiu naudojasi 29 proc. šalies namų ūkių, 100 Mbps ir spartesniu ryšiu – 6 proc. namų ūkių (atitinkami ES rodikliai – 11 proc. ir 2 proc.).

„Visgi svarbu nepamiršti, kad Europos Komisijos iškeltas tikslas – jog iki 2020 metų 100 Mbps ir spartesniu plačiajuosčiu ryšiu naudotųsi ne mažiau kaip 5o proc. namų ūkių. Šis siekis išlieka dideliu iššūkiu tiek Lietuvai, tiek didžiajai daliai kitų ES valstybių narių“, – sako R. Kalinauskas.

Pažangus 3G mobilus plačiajuostis interneto ryšys, 2012-ųjų duomenimis, dengė 95 proc. Lietuvos namų ūkių (ES vidurkis – 96 proc.). Lietuviai kol kas mažai linkę naudotis mobiliuoju internetu – 100 gyventojų tenka tik 8,6 mobiliojo plačiajuosčio ryšio abonento (ES vidurkis – 9 proc., 11-a vieta ES).

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vartotojai savo teises gins vienoje elektroninėje sistemoje

Netrukus piliečiai įvairaus pobūdžio ginčus vartotojų srityje spręs kur kas paprasčiau – elektroninėje erdvėje, prisijungę prie Vartotojų teisių informacinės sistemos www.vtis.lt. Vyriausybės nutarimu patvirtintas šios sistemos (VTIS) tvarkos aprašas. skaityti »

Vasarą – naudingos pamokos tėvams internete

Projekto kūrėjai ketina pasiūlyti tėvams vaizdo pamokų ciklą vaikų auklėjimo temomis. Kaip sako „Skynet“ produkto vadovas Povilas Keburis, tai gera proga pratinti naudotojus prie kokybiško interneto turinio. skaityti »

Tarp Baltijos šalių vaikų populiariausi socialiniai tinklai ir žaidimai

Remiantis naujausios „Kaspersky Lab“ ataskaitos rezultatais, viso pasaulio vaikai daugiausia savo laiko praleidžia internete, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, pokalbių portalais ir t. t. Tai sudaro 67 proc. internetinės veiklos. skaityti »

„Microsoft“ ir „Facebook“ ties transatlantinį interneto kabelį

„Microsoft“ ir „Facebook“ kartu nuties transatlantinį interneto kabelį, kuris sujungs rytinę JAV pakrantę su Pietų Europa. skaityti »

Kokios 4 internetinių parduotuvių klaidos atbaido pirkėjus?

Susikurti interneto svetainę, dėl aiškių instrukcijų ir nesudėtingų įrankių, tapo ne tik žymiai paprasčiau, bet ir pigiau. Ekspertų teigimu, prieš 10–15 m. lietuviško domeno registracija, kainavusi 60 eurų, atpigo daugiau nei 8 kartus ir dabar kainuoja vos 7 eurus. skaityti »

Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. skaityti »

Bus rengiamas žinių apie Lietuvą puslapis anglų kalba

Užsienio reikalų ministerijoje susitikę kultūros, ūkio ir užsienio reikalų ministrai sutarė kurti Lietuvos aktualijas ir šalį pristatantį portalą anglų kalba. skaityti »

Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“. skaityti »

Vaikai vis daugiau laiko praleidžia internete

Dabar vaikai didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia prisijungę prie interneto, nei neprisijungę, rodo „Kaspersky Lab“ ir „iconKids & Youth“ atliktas tyrimas. skaityti »

Skaidri ir aiški informacija internete didins pasitikėjimą valstybės institucijomis

Susisiekimo ministerija siūlo suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, kuriose būtų pateikiama aktuali, patikima ir nuolat atnaujinama informacija, lengvai prieinama kiekvienam interneto naudotojui. skaityti »