Lietuvių literatūros klasikos kūriniai bus perkelti į elektroninę erdvę

Publikuota: 2013 m. gegužės 28 d. antradienis

Lietuvos nacionalinė Matyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą, kurį baigus jau kitąmet lietuvių literatūros klasikos kūrinius galėsime atsisiųsti internetu.

Kaip pasakojo Nacionalinio skaitmeninimo ir virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos (VEPIS) centro direktorė dr. Regina Varnienė-Janssen, jau dabar interneto portale www.epaveldas.lt yra patalpintos 1294 lietuvių autorių knygos.

„Tačiau šiuo metu yra suskaitmenintos tik autorių teisių neginamos knygos, išleistos nuo 1547 iki 1917 metų. Nėra nustatyta, kiek iš  šių tekstų galima priskirti klasikai. Didžiąją klasikos kūrinių dalį vis dar galima gauti tik viešosiose bibliotekose, tačiau ir čia ne visada juos galima rasti, mat paprastai bibliotekos turi tik 1–4 skaitytojams išduoti skirtus egzempliorius“, – sakė R. Varnienė-Janssen.

2012 metų pradžioje Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pradėto jgyvendinti projekto „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę“ tikslas – užtikrinti lietuvių literatūros klasikos kūrinių prieinamumą elektroninėje erdvėje įvairiais ryšio kanalais ir priemonėmis.
Vykdant projektą, visų pirma, ekspertų komisija nustatys, kuriuos kūrinius galima priskirti lietuvių literatūros klasikai. Pagal sąrašą bus sukurtos kūrinių elektroninės versijos ir patalpintos portale www.epaveldas.lt.

Taip bus sudarytos sąlygos skaitytojams skaityti lietuvių literatūros klasiką jiems priimtinais būdais ir priemonėmis, pavyzdžiui, kompiuterio ar elektroninių knygų skaityklės ekrane, nevykstant į biblioteką. Taip pat numatoma galimybė užsisakyti elektroninę knygų skaityklę su pageidaujamu kūriniu.

„Nacionalinėje bibliotekoje jau sukurta palanki aplinka projektui vykdyti. Šiuo metu vykdomų projektų „Virtualios elektroninio paveldo sistemos plėtra“, „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti bei gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ metu sukurta infrastruktūra bus išnaudota kuriant bei teikiant elektronines paslaugas, leidžiančias skaityti ar parsisiųsti elektroninę knygą internetu, užsakyti ar rezervuoti ir gauti skaityklę bibliotekoje ir pan.“, – pasakojo VEPIS centro direktorė.

Projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę“ ketinama baigti įgyvendinti 2014 metų balandžio mėn. Projektas įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »