Lietuvos kaimus jau pasiekė 80 proc. numatytų plačiajuosčio interneto linijų

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 12 d. pirmadienis


Lietuvos kaimiškose vietovėse sėkmingai vyksta plačiajuosčio interneto plėtros darbai. Šiuo metu jau nutiesta apie 80 proc. visų numatytų šviesolaidinių linijų, kurios suteiks galimybę atokių vietovių gyventojams naudotis spartaus interneto paslaugomis.

Nuo praėjusių metų balandžio, kai buvo pradėtas antrasis plačiajuosčio interneto plėtros etapas, visoje Lietuvoje nutiesta 3847 km šviesolaidinių kabelių iš planuojamų 4809 km.

Šiuo metu visi numatyti darbai jau baigti Skuodo, Kalvarijos, Marijampolės, Varėnos ir Švenčionių rajonuose. Prie šviesolaidinių linijų šiose vietovėse iš viso prijungtos 44 mokyklos, 42 bibliotekų filialai, taip pat medicinos punktai, viešosios interneto prieigos centrai.

„Iki metų pabaigos tikimasi nutiesti visus reikalingus šviesolaidinius kabelius. Spartusis interneto ryšys pasieks 98 proc. Lietuvos kaimiškų vietovių“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Panaudodami sukurtą infrastruktūrą, visi ryšio operatoriai galės vienodomis sąlygomis teikti spartaus interneto paslaugas gyventojams, mokykloms, bibliotekoms, valstybės ir vietos savivaldos institucijoms, verslo įmonėms. Kaimo vietovėse naudotis internetu bus galima tomis pačiomis kainomis, kaip ir mieste.

Šių metų birželį baigtas vienas iš technologiškai sudėtingiausių projekto etapų – gamtą tausojančia betranšėje technologija šviesolaidinis kabelis nutiestas Kuršių marių dugnu iš Klaipėdos į Neringą. 1,7 km ilgio gręžinys, atliktas 40 m žemiau vandens lygio, tapo vienu ilgiausių Baltijos šalyse.

Pagal prioritetą „Informacinė visuomenė visiems“ projektui RAIN–2 įgyvendinti skirta 173 mln. Lt Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »