Meksikoje mokytojai apkaltinti „Twitter terorizmu“

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 5 d. pirmadienis

Dviem Meksikos miesto Verakruso gyventojams pateikti kaltinimai terorizmu. Kaltinamieji per „Twitter“ tinklą išplatino melagingą informaciją apie kelių mokyklų ir mokinių užgrobimą. Sulaikytiesiems gresia iki 30 metų kalėjimo.

Kaltinime teigiama, jog rugpjūčio 25 dieną matematikos mokytojas Gilberto Martinez Vera (Gilberto Martinez Vera) savo tinklaraštyje parašė apie tai, jog vieno iš narkotikų kartelio nariai pagrobė keletą mokinių.

„Mano svainė man ką tik paskambino, – pranešė jis. – Visi nusiminę, juk jie (banditai) pagrobė 5 vaikus iš mokyklos.“

Panašių pranešimų išsiuntė ir buvusi mokytoja Marija de Chesus Bravo Pagola (Maria de Jesus Bravo Pagola). G. M. Veros ir M. B. Pagolos išplatinta informacija sukėlė paniką tarp Verakuso gyventojų. Tėvai puolė gelbėti savo vaikų iš „užgrobtų“ mokyklų. Kai kurie net susijaudinę palikdavo automobilius važiuojamojoje dalyje. Vietos valdžios teigimu, dėl to miesto gatvėse įvyko net 26 avarijos. Be to, supanikavusių gyventojų skambučiai beveik paralyžiavo gelbėjimo tarnybų darbą.

Nors Verakruzas dažnokai kenčia nuo narkotikų grupuočių, rugpjūčio 25 dieną jokių vaikų pagrobimų nebuvo. Kaltinamieji teigia, jog jie tik perkopijavo svetimus pranešimus neturėdami apie juos jokios tikslios informacijos. Visgi G. M. Verą ir M. B. Pagolą palaiko žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“, teigianti, kad tai riboja žodžio laisvę.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »