Nauja e. mokymosi platforma „Be ribų“ padės kovoti su smurtu artimoje aplinkoje

Publikuota: 2015 m. spalio 13 d. antradienis

Spalio 13-ąją veikti pradedanti e.mokymosi platforma „Be-ribu.lt“ siūlo nemokamą kursą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirta pareigūnams ir kitiems profesionalams. Platformos įkūrėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorės pavaduotoja Natalija Bitiukova sako, kad „Be-ribu.lt“ padės gerinti pareigūnų, prokurorų, teisėjų ir kitų profesionalų kvalifikaciją ir įgūdžius šiems patogiu, laiką ir lėšas taupančiu būdu.

„Tarp valstybės pareigūnų ir specialistų yra daug žmonių, kurie nori kelti savo kvalifikaciją, tačiau juos atgraso mokymų kainos, nesuderinamumas su darbu, atstumas iki mokymų vietos. „Be-ribu.lt“ jie gali tobulintis be laiko ir erdvės apribojimų. Kursas yra prieinamas nemokamai iš bet kurio taško, kur yra interneto ryšys“.

Pirmasis „Be-ribu.lt“ kursas turėtų sudominti visus, kuriems savo darbe tenka susidurti su smurtu artimoje aplinkoje. Kasmet nuo šio nusikaltimo nukenčia apie dešimt tūkstančių žmonių, dauguma jų – moterys. Veiksmingam atsakui į smurtą artimoje aplinkoje trukdo valstybės biudžeto lėšų trūkumas ne tik policijos pareigūnų, bet ir kitų grandžių profesionalų – prokurorų, teisėjų, advokatų – kvalifikacijos kėlimui ir mokymams.

„Be-ribu.lt“ tikslas yra išspęsti šią problemą inovatyviai, patogiai ir mažiausiomis sąnaudomis. E-mokymosi platforma sukurta pasaulyje pripažintų masinių atvirųjų internetinių kursų (Coursera, Iversity, Khan Academy) pagrindu. „Deloitte prognozėmis, iki 2020 m. masiniai atvirieji interneto kursai sudarys daugiau nei 10 procentų visų aukštojo ir tęstinio mokslo kursų. Tad kodėl nepasinaudojus naujųjų technologijų potencialu jau dabar?“, – klausia Natalija Bitiukova.

Interaktyvų kursą „Smurtas artimoje aplinkoje: ką turi žinoti kiekvienas profesionalas“ sudaro devynios video paskaitos, papildomi skaitiniai ir žinių patikrinimo testai. Sėkmingai išlaikius kursą suteikiamas sertifiktas. Tarp pirmojo kurso lektorių – psichologė, policijos pareigūnas, teisėjas, lyčių lygybės ir žmogaus teisių ekspertės.

Šiuo metu kursas atviras visiems, besidomintiems smurto artimoje aplinkoje problema. Daugiau informacijos ir patį kursą rasite apsilankę www.be-ribu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje pirmą kartą vyks „Skaitmeninių teisių forumas 2016“

Spalio 27 d., Vilniuje, asmens duomenų apsaugos ekspertai ir šios srities entuziastai susirinks į pirmąjį Lietuvoje „Skaitmeninių teisių forumą 2016“. skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »