Nuteistas amerikietis, internetu įkalbinėjęs žmones nusižudyti

Publikuota: 2011 m. gegužės 6 d. penktadienis

Minesotos valstijoje paskirta bausmė JAV piliečiui, kuris moterį iš Kanados ir vyriškį iš Britanijos internetu padėjo įkalbėti nusižudyti, praneša BBC.

Buvęs slaugytojas 48–erių Viljamas Melchertas–Dinkelis buvo nuteistas kovo mėnesį dėl 32 metų amžiaus Marko Drybrou (Mark Drybrough) iš Koventrio Britanijoje ir aštuoniolikmetės Nadjos Kajuji (Nadia Kajouji) iš Ontarijo provincijos Kanadoje savižudybių. Teisėjas jam skyrė bausmę kalėti 320 dienų ir ateinančius 10 metų sugrįžti į kalėjimą per aukų mirčių metines. Nuteistojo advokatas ketina kreiptis į apeliacinį teismą.

V. Melchertas–Dinkelis teigė jaučiąs „gėdą ir sąžinės graužatį“ dėl to, ką padarė.

Teisėjo paskirta bausmė buvo šešeri metai su puse, didžiąją bausmės dalį atidedant, jei V. Melchertas–Dinkelis per 15 metų nepažeis paleidimo lygtinai sąlygų. Be to, nuteistasis ateinantį dešimtmetį kasmet turės praleisti dvi dienas kalėjime per M. Drybrou ir N. Kajuji mirčių metines.

Teisėjas sakė, kad V. Melchertas–Dinkelio veiksmai tiesiogiai susiję su aukų mirtimis, bet buvo ir kitų veiksnių.

Prokurorai teigė, kad V. Melchertas–Dinkelis internete ieškojo aukų „dėl persekiojimo jaudulio“ ir apsimetęs moterimi slaugytoja joms patarė bei drąsino. JAV prokurorai tvirtino, kad nuteistasis dalyvavo pokalbiuose apie savižudybę su maždaug 20 žmonių, su 10 iš jų sudarė melagingus susitarimus nusižudyti. Prokuroras mano, kad penki žmonės nusižudė.

V. Melcherto–Dinkelo advokatas sako, kad jo klientas kreipsis į apeliacinį teismą, nes JAV Konstitucija gina žodžio laisvę, tai esą turėtų būti taikoma ir jo ginamojo atveju.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »