Pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Publikuota: 2014 m. birželio 2 d. pirmadienis

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. Pacientams, kurie yra siunčiami medicininei reabilitacijai, nebereikia pastarosiomis rūpintis – už juos tai padaro gydymo įstaigos ir ligonių kasos, kurios suformuoja elektronines pažymas.

VLK informuoja, kad elektroninėmis pažymomis medicininei reabilitacijai rūpinasi gydantis gydytojas ir ligonių kasa. Visi reikiami formalumai yra suderinami elektroniniu būdu tarp gydymo įstaigos ir ligonių kasų, todėl pacientui nebereikia gaišti laiko ir ieškoti popierinės pažymos, kokios reikėdavo anksčiau. Šios naujovės yra patogios žmogui, nes jos taupo laiką, o atsakingoms institucijoms mažina administravimo kaštus.

Taigi gydytojo parengto siuntimo duomenys keliauja į informacinę sistemą, kuria naudojasi gydymo įstaigos (tiek siunčiančios gydytis, tiek teikiančios reabilitacijos paslaugas) ir ligonių kasos. Ligonių kasų darbuotojai, patikrinę į sistemą įvestus duomenis, patvirtina pažymą, ir pacientas gali vykti gydytis į pasirinktą sanatoriją.

Tuo tarpu pacientui vykstant į reabilitacijos įstaigą reikia nusivežti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir siunčiančio gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų. Į reabilitacijos įstaigą privalu atvykti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo iš medicininių dokumentų išdavimo dienos.

Pacientams svarbu žinoti, kad reabilitaciją skiria ir siuntimą išrašo gydantis gydytojas, įvertinęs paciento diagnozę, sveikatos būklę, ligos sunkumą. Jis taip pat sprendžia, ar išties pacientui reikalinga medicininė  reabilitacija. Be to, gydytojas sprendžia, ar reabilitacijos paslaugos turi būti teikiamos ambulatoriškai, ar stacionare. Na, o reabilitacijos trukmė priklauso nuo ligos sudėtingumo, diagnozės.

Reabilitacijos įstaigą pacientas gali pasirinkti pats, kai gydantis gydytojas suteikia informaciją apie tai, kokios įstaigos teikia šias paslaugas.

Svarbu atminti ir tai, kad suaugusieji į reabilitaciją dėl tos pačios ligos siunčiami tik vienam gydymo kursui per metus. Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija taip pat skiriama kartą per metus. Jei pacientas siunčiamas į ambulatorinę reabilitaciją, bet jis nori vykti į stacionarinę, už nakvynę ir maistą turi susimokėti pats. Na, o žmonės, kurie yra nedrausti ir nori gauti reabilitacinį gydymą, už paslaugas turi sumokėti patys. Tuo tarpu vaikai iki 8 metų turi teisę į reabilitacijos įstaigas vykti lydimi juos slaugančio žmogaus, už kurio maitinimą ir gyvenimą sumoka ligonių kasos.

Sužinoti, kokias reabilitacijos paslaugas teikia gydymo įstaigos ir patikrinti, ar yra laisvų vietų, galima VLK interneto svetainės skyrelyje „Medicininė reabilitacija“ (http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugos/medicinine-reabilitacija).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nauja Kalėdų tendencija: lietuviai artimuosius sveikina internetu

Lietuvių įpročiai pasikeitė – anksčiau per šv. Kalėdas pažįstamus sveikinę SMS žinutėmis, dabar vis daugiau žmonių tai daro mobiliuoju internetu. skaityti »

Internete pasirodė dešimt animuotų lietuvių liaudies dainelių vaikams

Dešimt bene gražiausių lietuvių liaudies dainų tampa visiems pasiekiamos internetu – mažyliai kartu su suaugusiaisiais galės mėgautis lietuvių dailininkų ir animatorių sukurtais filmukais, įgarsintais grupės „Skylė“ narių. skaityti »

2020 m.: prie interneto prijungtų prietaisų 6 kartus daugiau nei planetos gyventojų

Kompiuterių, telefonų ir kitų įrenginių, prijungtų prie interneto, 2020 metais bus šešis kartus daugiau nei Žemėje gyvenančių žmonių. Tokius duomenis prognozuoja Jungtinių Tautų (JT) organizacija. skaityti »

Per internetą apsiperka daugiau nei pusė ES gyventojų

„Eurostat“ tyrimų duomenimis, 2007 m. per internetą apsipirkdavo tik 30 proc. Europos Sąjungos gyventojų, o 2015 m. – 53 proc. skaityti »

„Facebook“ išanalizavo internetinių parduotuvių pirkėjų elgesio tendencijas

Konferencijoje „Content Marketing Summit“ socialinio tinklo „Facebook“ atstovai pristatė savo pastebėjimus apie internetinių parduotuvių pirkėjų elgesį ir jo pasikeitimus. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijos naujienos nuo šiol – ir lenkų kalba

Užsienio reikalų ministerijos naujienas nuo gruodžio 9 dienos galima skaityti ir lenkiškai – atidaryta nauja kalbinė ministerijos interneto svetainės versija, kurioje Lietuvos užsienio politikos aktualijos skelbiamos lenkų kalba. skaityti »

Informacinės visuomenės plėtros komitetas pritarė e. rezidento projektui

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) posėdyje buvo pritarta Interesų Lietuvos Respublikoje turinčių užsieniečių registro įstatymo projektui. skaityti »

„Bing“ paskelbė, kas šiemet buvo ieškomiausi internete

Tradicinė „Bing“ metinė paieškos tendencijų ataskaita atskleidžia, jog 2015 m. buvo kupini įtaką dariusių žmonių, įvykių ir momentų. Nuo įkvėpimo ir vilties, iki bendros tragedijos ir skausmo momentų. skaityti »

Paskelbta nauja Europos atvirų duomenų portalo versija

Šių metų lapkričio viduryje Liuksemburge įvyko Europos duomenų forumas, kuriame politikai, ekspertai, mokslininkų bendruomenės atstovai aptarė iškilusius iššūkius didelės apimties duomenų ir besiformuojančios duomenų ekonomikos srityje. skaityti »

Pirkti internetu skatina platus asortimentas

Svarbiausia priežastis, skatinanti vartotojus pirkti internetu, yra prekių gausa, tačiau dažniausiai nusivylimą sukelia laiku nepristatytos prekės ir laiko bei pastangų reikalaujantis prekių grąžinimas. skaityti »