Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Publikuota: 2015 m. kovo 27 d. penktadienis

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. 

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad iš viso donoro kortelę Lietuvoje šiuo metu turi jau 20 780 žmonių.

Tam, kad pastaruoju metu sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, neabejotinos įtakos turi ir šiuolaikinės kompiuterinės technologijos, suteikiančios galimybę neišeinant iš namų per porą minučių pareikšti savo pilietinę valią – apsisprendimą tapti donoru.

Kol nebuvo galimybės elektroniniu būdu pasirašyti tokį sutikimą, „popierinių“ sutikimų tapti donorais per mėnesį buvo registruojama iki 100. Įdiegus naujovę, pirmą mėnesį (nuo praėjusių metų kovo 27 iki balandžio 27 dienos) ja pasinaudojo net 452 žmonės, antrąjį – 294, trečiąjį – 350. Iš viso 2014-aisiais buvo gauti 1909 elektroniniai sutikimai, šiais metais – jau 219. Vien šį kovą (per nepilną mėnesį) gauti 165 elektroniniai sutikimai.

Pritariančiųjų organų donorystei gretas, be abejonės, papildė sėkmingas tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas šių metų kovo pradžioje – kai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose mažajai Estrėjai buvo persodinta iš Prancūzijos atskraidinta donoro širdelė. Pozityvus, itin plačiai nušviestas, didelio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sulaukęs procesas ne vieną pilietį privertė suprasti ir įsitikinti, kad organų donorystė – ne tuščios kalbos ar nepagrįsti mitai, o reali ir neįkainojama mirusiojo pagalba sunkiai sergančiam recipientui.  

Jei ir Jūs norėtumėte papildyti pritariančiųjų organų donorystei gretas, kviečiame užpildyti elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti. Tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.transplantacija.lt, rasti nuorodą „Pasirašyk internetu“, patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroniniai sutikimai donoro kortelei gauti pildomi jau pusantrų metų

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per pusantrų metų, kai Lietuvoje buvo įteisinta galimybė elektroniniu būdu pareikšti valią po savo mirties paaukoti organus ir (ar) audinius donorystei, ja pasinaudojo jau 2 615 žmonių. skaityti »

„Facebook“ sukūrė savo mokėjimo sistemą

Į „Messenger“ bus įtraukta nauja funkcija, kuri leis patogiai ir saugiai persiųsti pinigus ar juos gauti iš savo pažįstamų. skaityti »

Startavo VKEKK duomenų surinkimo ir analizės informacinė sistema

Informuojame, kad 2015 m. kovo 10 d. startavo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) Duomenų surinkimo ir analizės informacinė sistema (DSAIS), kuri sudarys galimybes reguliuojamiems ūkio subjektams el. būdu patogiau ir operatyviau teikti ketvirtines ataskaitas, kitus periodinius duomenis bei informaciją. skaityti »

E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

Gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. skaityti »

Elektroninės priemonės didina galimybę pritarti organų donorystei

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvoje sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, o tam įtakos turi ir modernios kompiuterinės technologijos. skaityti »

Tėvų rūpestis dėl savo vaikų saugumo internete didėja

Tėvai žino ar numano pavojus, su kuriais susiduria jų vaikai internete, – 77 proc. jų teigia, kad domisi savo vaikų veikla internete, 9 proc. tai daro tik kartais, o visiškai nesidomi – 14 proc. Tai atskleidė Saugaus interneto tyrimas. skaityti »

Lietuva išlieka tarp lyderių pagal sparčiojo plačiajuosčio interneto naudojimą

Naujai paskelbtais Europos Komisijos duomenimis, apibendrinančiais plačiajuosčio interneto ryšio prieigos situaciją Europoje 2014 metais, Lietuva išlieka viena pirmaujančių valstybių sparčiojo plačiajuosčio interneto naudojimo srityje. skaityti »

Vilniaus savivaldybės portale – per 100 elektroninių paslaugų

Sostinėje per metus pagelbėjama daugiau nei 107 tūkstančių į Savivaldybę užsukusių vilniečių, elektroninių paslaugų internetu suteikiama dar apie 21 000. skaityti »

Sąskaitos už valstybės pirkinius keliasi į elektroninę erdvę

Nuo šiol sąskaitos už valstybės institucijų ir įstaigų įsigyjamas prekes bei paslaugas, atliekamus darbus galės būti teikiamos ir gaunamos elektroniniu būdu. Tai leis taupyti laiką ir pinigus ir didinti atsiskaitymų skaidrumą. skaityti »

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

Š. m. vasario 10 dieną Lietuvoje jau dvyliktą kartą minima Saugesnio interneto diena. 2015 metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto naudotojus atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. skaityti »

Pasauliniame reitinge Vilniaus interneto svetainei skirta 11 vieta

Pasauliniame reitinge Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainė įvertinta kaip viena geriausių pasaulyje. skaityti »