Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Publikuota: 2015 m. kovo 27 d. penktadienis

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. 

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad iš viso donoro kortelę Lietuvoje šiuo metu turi jau 20 780 žmonių.

Tam, kad pastaruoju metu sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, neabejotinos įtakos turi ir šiuolaikinės kompiuterinės technologijos, suteikiančios galimybę neišeinant iš namų per porą minučių pareikšti savo pilietinę valią – apsisprendimą tapti donoru.

Kol nebuvo galimybės elektroniniu būdu pasirašyti tokį sutikimą, „popierinių“ sutikimų tapti donorais per mėnesį buvo registruojama iki 100. Įdiegus naujovę, pirmą mėnesį (nuo praėjusių metų kovo 27 iki balandžio 27 dienos) ja pasinaudojo net 452 žmonės, antrąjį – 294, trečiąjį – 350. Iš viso 2014-aisiais buvo gauti 1909 elektroniniai sutikimai, šiais metais – jau 219. Vien šį kovą (per nepilną mėnesį) gauti 165 elektroniniai sutikimai.

Pritariančiųjų organų donorystei gretas, be abejonės, papildė sėkmingas tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas šių metų kovo pradžioje – kai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose mažajai Estrėjai buvo persodinta iš Prancūzijos atskraidinta donoro širdelė. Pozityvus, itin plačiai nušviestas, didelio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sulaukęs procesas ne vieną pilietį privertė suprasti ir įsitikinti, kad organų donorystė – ne tuščios kalbos ar nepagrįsti mitai, o reali ir neįkainojama mirusiojo pagalba sunkiai sergančiam recipientui.  

Jei ir Jūs norėtumėte papildyti pritariančiųjų organų donorystei gretas, kviečiame užpildyti elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti. Tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.transplantacija.lt, rasti nuorodą „Pasirašyk internetu“, patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroniniai sutikimai donoro kortelei gauti pildomi jau pusantrų metų

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per pusantrų metų, kai Lietuvoje buvo įteisinta galimybė elektroniniu būdu pareikšti valią po savo mirties paaukoti organus ir (ar) audinius donorystei, ja pasinaudojo jau 2 615 žmonių. skaityti »

URM ir L. Linkevičius – „Twitter“ lyderių penkiasdešimtuke

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius patenka į penkiasdešimtuką socialinio tinklo „Twitter“ naudotojų, kurie turi daugiausiai bendrų jungčių. skaityti »

Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. skaityti »

Paieškos sistema „Bing“ šventė penktąjį gimtadienį

Birželio pradžioje kompanija „Microsoft“ šventė paieškos sistemos „Bing“ gimtadienį. skaityti »

„Google“ planuose – interneto palydovų tinklas

Įmonė „Google“ pasiruošusi išleisti 1 mlrd. JAV dolerių kosminiam dirbtinių palydovų tinklo projektui, kuris suteiks prieigą prie interneto daugeliui besivystančių pasaulio šalių. skaityti »

Pusė tėvų Lietuvoje reguliariai leidžia savo vaikams savarankiškai naudotis įrenginiais

Kai kalbama apie vaikus internete, visuotinis tinklo prieinamumas tampa ne tik naudingos informacijos ir pramogų, bet ir grėsmių šaltiniu, tai liudija „Kaspersky Lab“ užsakyto tyrimo rezultatai. skaityti »

Pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. skaityti »

Apie akademinės etikos pažeidimus galima pranešti ir internetu

Nuo šiol į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą galima kreiptis ir internetu. skaityti »

Internetu Lietuvoje perka beveik pusė gyventojų

Bent kartą internetu prekę yra pirkę 49 proc. Lietuvos gyventojų, o per dvejus metus internetu perkančių gyventojų dalis padidėjo 11 procentinių punktų, rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Baltijos šalių tyrimas. skaityti »

Internete bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus

Seimas priėmė Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo 6 straipsnio pataisas, nustatydamas, kad įstaigų interneto svetainėse bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus. skaityti »

Internetiniai rinkimų kompasai – į pagalbą ir rinkėjams, ir politologams

Šį pavasarį į pagalbą Lietuvos rinkėjams grįžta atsinaujinęs internetinis rinkimų kompasas „Mano balsas“. Svetainės lankytojai gali atlikti du testus, skirtus šių metų gegužės mėnesį vyksiantiems šalies Prezidento (gegužės 11 d.) ir Europos Parlamento (gegužės 25 d.) rinkimams skaityti »