Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Publikuota: 2015 m. kovo 27 d. penktadienis

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. 

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad iš viso donoro kortelę Lietuvoje šiuo metu turi jau 20 780 žmonių.

Tam, kad pastaruoju metu sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, neabejotinos įtakos turi ir šiuolaikinės kompiuterinės technologijos, suteikiančios galimybę neišeinant iš namų per porą minučių pareikšti savo pilietinę valią – apsisprendimą tapti donoru.

Kol nebuvo galimybės elektroniniu būdu pasirašyti tokį sutikimą, „popierinių“ sutikimų tapti donorais per mėnesį buvo registruojama iki 100. Įdiegus naujovę, pirmą mėnesį (nuo praėjusių metų kovo 27 iki balandžio 27 dienos) ja pasinaudojo net 452 žmonės, antrąjį – 294, trečiąjį – 350. Iš viso 2014-aisiais buvo gauti 1909 elektroniniai sutikimai, šiais metais – jau 219. Vien šį kovą (per nepilną mėnesį) gauti 165 elektroniniai sutikimai.

Pritariančiųjų organų donorystei gretas, be abejonės, papildė sėkmingas tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas šių metų kovo pradžioje – kai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose mažajai Estrėjai buvo persodinta iš Prancūzijos atskraidinta donoro širdelė. Pozityvus, itin plačiai nušviestas, didelio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sulaukęs procesas ne vieną pilietį privertė suprasti ir įsitikinti, kad organų donorystė – ne tuščios kalbos ar nepagrįsti mitai, o reali ir neįkainojama mirusiojo pagalba sunkiai sergančiam recipientui.  

Jei ir Jūs norėtumėte papildyti pritariančiųjų organų donorystei gretas, kviečiame užpildyti elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti. Tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.transplantacija.lt, rasti nuorodą „Pasirašyk internetu“, patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroniniai sutikimai donoro kortelei gauti pildomi jau pusantrų metų

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per pusantrų metų, kai Lietuvoje buvo įteisinta galimybė elektroniniu būdu pareikšti valią po savo mirties paaukoti organus ir (ar) audinius donorystei, ja pasinaudojo jau 2 615 žmonių. skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »