Planuojama, kad 2020 m. internetu naudosis iki 85 proc. Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2014 m. kovo 10 d. pirmadienis

Šiemet atnaujinta Susisiekimo ministerijos koordinuojama Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2011–2019 m. programa. Vyriausybei pritarus, Informacinės visuomenės plėtros 2014 – 2020 metų programoje „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ bus įgyvendinami numatyti informacinės visuomenės plėtros tikslai ir uždaviniai iki 2020 m.

„Esu tikras, kad atnaujintos programos įgyvendinimas leis sparčiau plėtoti žinių visuomenę Lietuvoje. Šiam tikslui pasiekti privalėsime įveikti ne vieną iššūkį. Šiuo metu ypač svarbūs keli tikslai –  paskatinti šalies gyventojus tapti sumaniais interneto naudotojais, atnaujinti ir plėtoti viešosios interneto prieigos infrastruktūrą, kurti technologiškai pažangias elektronines paslaugas, ne mažiau svarbu sumažinti atotrūkį tarp informacinių bei ryšio technologijų specialistų paklausos ir pasiūlos“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
 
Pasak ministro, skatinant šalies gyventojus naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), svarbu užtikrinti, kad gyventojai suprastų naudojimosi IRT ir elektroninėmis paslaugomis teikiamas galimybes. Taip pat būtina didinti gyventojų skaitmeninį raštingumą, sudarant palankias sąlygas įgyti reikiamų žinių ir jas taikyti, ypač toms Lietuvos gyventojų grupėms, kurios iki šiol nesinaudojo kompiuteriais ir internetu.
 
Bus siekiama, kad nesinaudojančių internetu gyventojų dalis iki 2020 m. sumažėtų nuo 33,5 proc. (2013 m.) iki 10 proc. Numatoma, kad socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausančių asmenų, kurie nuolat naudojasi internetu, dalis per minėtą laikotarpį padidėtų nuo 42 proc. iki 74 proc., turinčiųjų aukštesnius ir vidutinius interneto naudojimo įgūdžius – atitinkamai nuo 59 iki 95 proc.
 
Programoje taip pat numatyta skatinti IRT panaudojimą verslo plėtrai, IRT priemonėmis puoselėti Lietuvos kultūrą ir lietuvių kalbą, užtikrinti IRT infrastruktūros plėtrą, jos apsaugą ir asmens saugumą elektroninėje erdvėje.

 

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »