Popierinius statybos leidimus keis elektroniniai

Publikuota: 2013 m. liepos 22 d. pirmadienis

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Pažangių elektroninių paslaugų, susijusių su statybos dokumentų išdavimu ir statybos priežiūra, teikiamų bendradarbiavimo lygiu, kūrimas“, jį užbaigus statybų versle sumažės popierinių dokumentų.

Kaip sakė projekto vadovas, VTPSI Informacinių technologijų skyriaus vadovas Jurijus Antonovas, pagrindinis projekto uždavinys – statytojų ir su statyba susijusias paslaugas teikiančių institucijų bendradarbiavimą perkelti į elektroninę erdvę.

„Jau dabar elektroniniu būdu teikiame praktiškai visas svarbiausias su statyba susijusias paslaugas, tačiau taip pateikus prašymą ir užsakius dokumentus, vis tiek vėliau reikia vykti į instituciją atsiimti popierinį jų variantą. Įgyvendinus projektą, sudarysime galimybę visus su statyba susijusius dokumentus gauti nuotoliniu būdu – elektroniniu  parašu pasirašytą dokumentą parsisiųsti iš išorinio paslaugų teikimo portalo. Prievolės atsiimti popierinių dokumentų neliks“, – sako J. Antonovas.

Įgyvendinus projektą elektroniniu būdu bus galima užsakyti ir atsiimti statybos leidimą, gauti pritarimą statinio projektui, statybos užbaigimo dokumentus, leidimus griauti, rekonstruoti pastatus, kitus dokumentus. Prašymų nagrinėjimo ir dokumentų išdavimo eigą bus galima stebėti ne tik kompiuteriu, bet ir išmaniuoju telefonu įdiegus specialią programėlę.

Taip pat elektroniniu būdu bus galima pranešti apie galimai neteisėtus statybos darbus. Iš viso projekto įgyvendinimo metu numatoma sukurti 19 elektroninių paslaugų.

Projektas „Pažangių elektroninių paslaugų, susijusių su statybos dokumentų išdavimu ir statybos priežiūra, teikiamų bendradarbiavimo lygiu, kūrimas“ vykdomas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »