Prekių iš užsienio elektroninių parduotuvių atvežama 10 kartų daugiau

Publikuota: 2012 m. sausio 27 d. penktadienis

Iš užsienio el. parduotuvių 2011 m. į Lietuvą keliavo 10 kartų daugiau prekių nei 2010 m. Dažniausiai gyventojai įsigyja rūbų, avalynės, aksesuarų, namų apyvokos daiktų ir kompiuterinės technikos. Pastebima, kad apsipirkimo įpročius keičia ne tik siekis sutaupyti, bet ir asortimento paieškos, nes užsisakoma ir prabangos prekių – vardinių rūbų, baldų, papuošalų. Tokius duomenis atskleidžia tarptautinės siuntų gabenimo bendrovės „Lex system“ GmbH veiklos rezultatų analizė: pernai kompanija vežė 29 proc. daugiau siuntų nei 2010 m. – 1,2 mln., iš kurių penktadalį sudarė el. parduotuvių prekės.

Pasak Andriaus Balkūno, „Lex system“ generalinio direktoriaus, jei prieš porą metų šalies gyventojai dažniausiai apsipirkdavo lietuviškose el. parduotuvėse, šiandien geografija prasiplėtė – beveik trečdalis visų el. parduotuvių prekių keliauja iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos.

Nuo rūbų iki vonios keramikos

„Pernai iš Lietuvos ir užsienio el. parduotuvių gabenome 240.000 siuntų, tarp kurių apie 72.000 – užsienio el. parduotuvėse įsigytos prekės. Nors siekiant išvengti muitų dažniausiai apsiperkama Europos Sąjungoje, dalis prekių užsakoma ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Indijoje ar Taivane. Siuntų srautai išauga didžiųjų išpardavimų metu pavasarį ir prieš Kalėdas. Populiariausios prekės: rūbai, kosmetika, aksesuarai, kompiuterinė technika, tačiau esame vežę ir neįprastų pirkinių. Pavyzdžiui, žinomų italų dizainerių sukurtų keramikinių plytelių, kriauklių, klozetų. Pastebime tendenciją, kad į užsienio el. parduotuves gyventojai keliauja ieškodami ne tik geresnių kainų, bet ir įvairovės – didesnio asortimento“, – sako A. Balkūnas.

Pasak jo, didėjančius „Lex system“ veiklos rezultatus lemia tarptautinių siuntų gausa ir trumpėjantis gabenimo laikas. Bendrovė priklauso Europos logistikos kompanijų aljansui „NetExpress Europe“. Naudodamiesi bendrais aljanso narėms taikomais sprendimais, dokumentus, siuntinius ar nedideles paletes su kroviniais klientams Europoje „iš rankų į rankas“ „Lex system“ pristato per 1–5 dienas.

Prognozė – augimas

A. Balkūno teigimu, kompanijos sėkmę lemia veiklos modelis, kuris yra kitoks nei daugumos siuntų gabenimo paslaugas teikiančių bendrovių.„Lex system“ siekia, kad klientai galėtų greitai ir pigiai siųsti siuntas visame pasaulyje, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, tačiau veiklos sąnaudų neaugintų administravimo ar kiti mokesčiai.

„Todėl kiekvienoje siuntos kelio atkarpoje esame įdiegę inovatyvias IT technologijas, leidžiančias sumažinti veiklos sąnaudas ir padedančias klientams patogiai siųsti, gauti ir valdyti siuntas. „Lex system“ tikslas – kad klientai mokėtų tik už tiesiogiai jiems suteiktas paslaugas, t. y. siuntų gabenimą, todėl mūsų sandėlius, kurjerių darbą ir visą logistiką prižiūri pažangios IT sistemos“, – teigia A. Balkūnas.

Šiemet bendrovė pasiūlys naujų paslaugų ir produktų, todėl planuojama, kad gabenamų siuntų skaičius 2012 m. išaugs 25 proc. „Lex system“ yra globalus siuntų gabenimo tinklas, vežantis krovinius Lietuvoje, taip pat tarp Europos valstybių, oro keliais – visame pasaulyje. Jos paslaugomis naudojasi ir verslo įmonės, ir privatūs asmenys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyventojai vis dažniau renkasi elektronines parduotuves

Šių metų sausio mėnesį 11 proc. kortelėmis atliktų atsiskaitymų sumos sudarė išlaidos elektroninėse parduotuvėse. skaityti »

ES uždraus paaugliams naudotis „Facebook“?

2018 m. Europos Sąjungoje įsigalios naujos taisyklės, pagal kurias paaugliai iki 16 metų galės naudotis socialiniais tinklais tik pritarus jų tėvams. skaityti »

Šių metų I ketvirtį RRT gavo 204 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. I ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 204 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

VMI paramą rekomenduoja skirti e. būdu

VMI primena, kad gyventojai, norėdami skirti praeitais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalies paramą (iki 2 proc. – viešosioms įstaigoms, fondams ir kt. bei iki 1 proc. – politinėms partijoms), iki 2016 m. gegužės 2 d. skaityti »

Atviras Vilnius – e. valdymo reitingo viršūnėje

Vilnius savivaldybė pripažinta geriausiai Lietuvoje valdanti e. duomenis: „Baltijos informacinės visuomenės analizės centro“ atliktame šalies savivaldybių elektroninio valdymo reitinge sostinė užima pirmąją vietą. skaityti »

„Facebook Messenger“ siūlys atsiskaitymo paslaugas?

„Facebook“ atstovai pranešė, kad „Facebook Messenger“ programėlėje yra kodas, kurį programuotojams tinkamai pakoregavus būtų galima panaudoti atsiskaitymams už pirkinius per internetą įgyvendinti. skaityti »

Keturiomis kalbomis prabilo sostinės svetainė „Vilnius.lt“

Daugiataučio miesto savivaldybės svetainė „Vilnius.lt“ tapo dar atviresnė kitakalbiams lankytojams ir svečiams – sostinės naujienas jau galima skaityti ne tik lietuviškai ar angliškai, bet ir rusų bei lenkų kalbomis. skaityti »

Lietuviai – sąmoningiausi interneto naudotojai Europoje

Lietuviai – ne tik vieni aktyviausių interneto vartotojų Europoje, bet ir labiausiai susirūpinę, kaip geriau bei saugiau išnaudoti interneto galimybes. skaityti »

„Interneto savaitė 2016“: atraskime daugiau interneto galimybių

Daugelis žymią savo laiko dalį praleidžiame internete, juo naudojamės vis plačiau, todėl esame kviečiami kurti jame saugią aplinką, geriau pažinti interneto teikiamas galimybes ir išvengti kibernetinėje erdvėje kylančių grėsmių. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kurs 5G maršruto parinktuvus

Bendrovė „Cisco Systems Inc.“ paskelbė bendradarbiausianti su „Ericsson“ ir „Intel“, kad sukurtų pirmosios kartos 5G mobiliojo tinklo maršruto parinktuvus. skaityti »

„Google“ išleido paieškos sistemą vaikams

„Google“ sukūrė paieškos sistemą vaikams Kiddle.co, kuri saugo vaikus nuo galimybės pamatyti netinkamo turinio svetaines ir vaizdo įrašus. skaityti »