Prekių iš užsienio elektroninių parduotuvių atvežama 10 kartų daugiau

Publikuota: 2012 m. sausio 27 d. penktadienis

Iš užsienio el. parduotuvių 2011 m. į Lietuvą keliavo 10 kartų daugiau prekių nei 2010 m. Dažniausiai gyventojai įsigyja rūbų, avalynės, aksesuarų, namų apyvokos daiktų ir kompiuterinės technikos. Pastebima, kad apsipirkimo įpročius keičia ne tik siekis sutaupyti, bet ir asortimento paieškos, nes užsisakoma ir prabangos prekių – vardinių rūbų, baldų, papuošalų. Tokius duomenis atskleidžia tarptautinės siuntų gabenimo bendrovės „Lex system“ GmbH veiklos rezultatų analizė: pernai kompanija vežė 29 proc. daugiau siuntų nei 2010 m. – 1,2 mln., iš kurių penktadalį sudarė el. parduotuvių prekės.

Pasak Andriaus Balkūno, „Lex system“ generalinio direktoriaus, jei prieš porą metų šalies gyventojai dažniausiai apsipirkdavo lietuviškose el. parduotuvėse, šiandien geografija prasiplėtė – beveik trečdalis visų el. parduotuvių prekių keliauja iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos.

Nuo rūbų iki vonios keramikos

„Pernai iš Lietuvos ir užsienio el. parduotuvių gabenome 240.000 siuntų, tarp kurių apie 72.000 – užsienio el. parduotuvėse įsigytos prekės. Nors siekiant išvengti muitų dažniausiai apsiperkama Europos Sąjungoje, dalis prekių užsakoma ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Indijoje ar Taivane. Siuntų srautai išauga didžiųjų išpardavimų metu pavasarį ir prieš Kalėdas. Populiariausios prekės: rūbai, kosmetika, aksesuarai, kompiuterinė technika, tačiau esame vežę ir neįprastų pirkinių. Pavyzdžiui, žinomų italų dizainerių sukurtų keramikinių plytelių, kriauklių, klozetų. Pastebime tendenciją, kad į užsienio el. parduotuves gyventojai keliauja ieškodami ne tik geresnių kainų, bet ir įvairovės – didesnio asortimento“, – sako A. Balkūnas.

Pasak jo, didėjančius „Lex system“ veiklos rezultatus lemia tarptautinių siuntų gausa ir trumpėjantis gabenimo laikas. Bendrovė priklauso Europos logistikos kompanijų aljansui „NetExpress Europe“. Naudodamiesi bendrais aljanso narėms taikomais sprendimais, dokumentus, siuntinius ar nedideles paletes su kroviniais klientams Europoje „iš rankų į rankas“ „Lex system“ pristato per 1–5 dienas.

Prognozė – augimas

A. Balkūno teigimu, kompanijos sėkmę lemia veiklos modelis, kuris yra kitoks nei daugumos siuntų gabenimo paslaugas teikiančių bendrovių.„Lex system“ siekia, kad klientai galėtų greitai ir pigiai siųsti siuntas visame pasaulyje, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, tačiau veiklos sąnaudų neaugintų administravimo ar kiti mokesčiai.

„Todėl kiekvienoje siuntos kelio atkarpoje esame įdiegę inovatyvias IT technologijas, leidžiančias sumažinti veiklos sąnaudas ir padedančias klientams patogiai siųsti, gauti ir valdyti siuntas. „Lex system“ tikslas – kad klientai mokėtų tik už tiesiogiai jiems suteiktas paslaugas, t. y. siuntų gabenimą, todėl mūsų sandėlius, kurjerių darbą ir visą logistiką prižiūri pažangios IT sistemos“, – teigia A. Balkūnas.

Šiemet bendrovė pasiūlys naujų paslaugų ir produktų, todėl planuojama, kad gabenamų siuntų skaičius 2012 m. išaugs 25 proc. „Lex system“ yra globalus siuntų gabenimo tinklas, vežantis krovinius Lietuvoje, taip pat tarp Europos valstybių, oro keliais – visame pasaulyje. Jos paslaugomis naudojasi ir verslo įmonės, ir privatūs asmenys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyventojai vis dažniau renkasi elektronines parduotuves

Šių metų sausio mėnesį 11 proc. kortelėmis atliktų atsiskaitymų sumos sudarė išlaidos elektroninėse parduotuvėse. skaityti »

„Angry Birds“ turi naują narį – piktą rožinį paukščiuką

Visiems gerai žinomas ir rekordus internetinėse programėlių parduotuvėse „mušantis“ „Angry Birds“ žaidimas atsinaujino, o tiksliau jo versijai pavadintai „Angry Birds Seasons“ kūrėjai pristatė dar vieną paukščiuką. skaityti »

„Facebook“ pašalintas nuotraukas žada saugoti ne ilgiau kaip 30 dienų

Nauja nuotraukų saugojimo sistema numato 30 dienų maksimalų jų saugojimo laikotarpį. Šiam terminui pasibaigus nuotraukos nebus prieinamos ir per tiesiogines nuorodas. skaityti »

Elektroninė parduotuvė jau ir telefone

Pasirodė pirmoji lietuviškos internetinės parduotuvės programėlė, kurią galima nemokamai parsisiųsti į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius. skaityti »

Realaus laiko daugiažaidėjiniai žaidimai – ar jie gali išgelbėti „Facebook“?

Vaizdo žaidimus „Facebook” socialiniame tinkle ištiko pavojus. Krenta žaidimų populiarumas, vis mažiau žaidėjų nori žaisti, todėl analitikai būkštauja, kad socialinė erdvė praranda savo momentalumą. Žaidimų vystytojai yra priversti ieškoti naujų būdų, siekiant apsaugoti savo žaidimus nuo žaidėjų praradimo. skaityti »

Apie būsimą kūdikį bus galima pranešti ir „Facebook“

Socialinis tinklas „Facebook“ vadotojams suteikė galimybę per „Kroniką“ (Timeline) draugams pranešti apie ypatingą įvykį – būsimą šeimos padidėjimą. skaityti »

„Angry Birds“ keliauja į Marsą

Pupuliariausias visų laikų žaidimas „Angry Birds“, skirtas išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, keliasi į Marsą. skaityti »

„Google“ leis pasižvalgyti po Kenedžio kosminių skrydžių centrą

„Google“ plečia savo paslaugų tinklą ir šį kartą ketina leisti visiems „Street View“ gerbėjams pasižvalgyti po Džono F. Kenedžio kosminės erdvės skrydžių valdymo centrą JAV, Floridoje, Kanaveralo kyšulyje. skaityti »

„Google“ susidomėjo moksleivio iš PAR tinklalapiu

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) miesto Johanesburgo moksleivis atkreipė į save kompanijos „Google“ dėmesį sukūręs unikalų tinklalapį. skaityti »

„Facebook“ suskaičiavo netikras paskyras

Beveik 9 proc. „Facebook“ paskyrų yra netikros arba pažeidžia socialinio tinklo taisykles. skaityti »

Privačių interesų deklaracijos: daugiau skaidrumo ir galimybių nustatyti neteisėtai praturtėjusius

Deklaravimas popieriuje panaikinamas, deklaracijos bus skelbiamos internete. Pagal naują tvarką išplėtus valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų sąvoką, išsiplečia ratas žmonių, kurie privalo deklaruoti privačius interesus. skaityti »