Prekių iš užsienio elektroninių parduotuvių atvežama 10 kartų daugiau

Publikuota: 2012 m. sausio 27 d. penktadienis

Iš užsienio el. parduotuvių 2011 m. į Lietuvą keliavo 10 kartų daugiau prekių nei 2010 m. Dažniausiai gyventojai įsigyja rūbų, avalynės, aksesuarų, namų apyvokos daiktų ir kompiuterinės technikos. Pastebima, kad apsipirkimo įpročius keičia ne tik siekis sutaupyti, bet ir asortimento paieškos, nes užsisakoma ir prabangos prekių – vardinių rūbų, baldų, papuošalų. Tokius duomenis atskleidžia tarptautinės siuntų gabenimo bendrovės „Lex system“ GmbH veiklos rezultatų analizė: pernai kompanija vežė 29 proc. daugiau siuntų nei 2010 m. – 1,2 mln., iš kurių penktadalį sudarė el. parduotuvių prekės.

Pasak Andriaus Balkūno, „Lex system“ generalinio direktoriaus, jei prieš porą metų šalies gyventojai dažniausiai apsipirkdavo lietuviškose el. parduotuvėse, šiandien geografija prasiplėtė – beveik trečdalis visų el. parduotuvių prekių keliauja iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos.

Nuo rūbų iki vonios keramikos

„Pernai iš Lietuvos ir užsienio el. parduotuvių gabenome 240.000 siuntų, tarp kurių apie 72.000 – užsienio el. parduotuvėse įsigytos prekės. Nors siekiant išvengti muitų dažniausiai apsiperkama Europos Sąjungoje, dalis prekių užsakoma ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Indijoje ar Taivane. Siuntų srautai išauga didžiųjų išpardavimų metu pavasarį ir prieš Kalėdas. Populiariausios prekės: rūbai, kosmetika, aksesuarai, kompiuterinė technika, tačiau esame vežę ir neįprastų pirkinių. Pavyzdžiui, žinomų italų dizainerių sukurtų keramikinių plytelių, kriauklių, klozetų. Pastebime tendenciją, kad į užsienio el. parduotuves gyventojai keliauja ieškodami ne tik geresnių kainų, bet ir įvairovės – didesnio asortimento“, – sako A. Balkūnas.

Pasak jo, didėjančius „Lex system“ veiklos rezultatus lemia tarptautinių siuntų gausa ir trumpėjantis gabenimo laikas. Bendrovė priklauso Europos logistikos kompanijų aljansui „NetExpress Europe“. Naudodamiesi bendrais aljanso narėms taikomais sprendimais, dokumentus, siuntinius ar nedideles paletes su kroviniais klientams Europoje „iš rankų į rankas“ „Lex system“ pristato per 1–5 dienas.

Prognozė – augimas

A. Balkūno teigimu, kompanijos sėkmę lemia veiklos modelis, kuris yra kitoks nei daugumos siuntų gabenimo paslaugas teikiančių bendrovių.„Lex system“ siekia, kad klientai galėtų greitai ir pigiai siųsti siuntas visame pasaulyje, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, tačiau veiklos sąnaudų neaugintų administravimo ar kiti mokesčiai.

„Todėl kiekvienoje siuntos kelio atkarpoje esame įdiegę inovatyvias IT technologijas, leidžiančias sumažinti veiklos sąnaudas ir padedančias klientams patogiai siųsti, gauti ir valdyti siuntas. „Lex system“ tikslas – kad klientai mokėtų tik už tiesiogiai jiems suteiktas paslaugas, t. y. siuntų gabenimą, todėl mūsų sandėlius, kurjerių darbą ir visą logistiką prižiūri pažangios IT sistemos“, – teigia A. Balkūnas.

Šiemet bendrovė pasiūlys naujų paslaugų ir produktų, todėl planuojama, kad gabenamų siuntų skaičius 2012 m. išaugs 25 proc. „Lex system“ yra globalus siuntų gabenimo tinklas, vežantis krovinius Lietuvoje, taip pat tarp Europos valstybių, oro keliais – visame pasaulyje. Jos paslaugomis naudojasi ir verslo įmonės, ir privatūs asmenys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyventojai vis dažniau renkasi elektronines parduotuves

Šių metų sausio mėnesį 11 proc. kortelėmis atliktų atsiskaitymų sumos sudarė išlaidos elektroninėse parduotuvėse. skaityti »

Reikalavimas atskleisti anoniminio tinklaraštininko duomenis – teisėtas

Masačusetso valstijos teismas atsisakė patenkinti žmogaus teises ginančios organizacijos ACLU (angl. American Civil Liberties Union) prašymą anuliuoti prokuratūros reikalavimą atskleisti anoniminio tinklaraštininko duomenis. skaityti »

„Twitter“ tinklas išteisintas

Škotijos šv. Endriuso universiteto specialistai pareiškė, jog socialiniai tinklai nesusiję su vasarą Didžiojoje Britanijoje kilusiomis riaušėmis. skaityti »

Prognozuojama, kad po metų „Google+“ turės 400 milijonų vartotojų

Nepriklausomas ekspertas Polas Alenas paskelbė savo tyrimo rezultatus, kuriuose teigiama, kad po metų socialinio tinklo „Google+“ auditorija gali siekti 400 milijonų naudotojų. skaityti »

„YouTube“ svetainėje – vaizdo klipų dvikovos

Vaizdo siužetų svetainė „YouTube“ pristatė paslaugą „Slam“, kurios naudotojai gali balsuoti už vieną iš dviejų pasiūlytų vaizdo siužetų. skaityti »

Lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas – domoplius.lt

Lietuvos nekilnojamojo turto skelbimų rinkoje – reikšmingas pokytis. Bendrovės „Gemius“ interneto rinkos tyrimo „gemiusAudience“ duomenimis, š. m. lapkričio mėnesį į lyderio poziciją pirmą kartą iškopė Domoplius.lt. skaityti »

JAV bus leista internete žaisti azartinius žaidimus

JAV Teisingumo ministerija nusprendė sušvelninti savo požiūrį į azartinius žaidimus internete. skaityti »

„Youtube“ padeda atlikti mokslinius tyrimus

„Youtube“ vaizdo siužetų portalas dažniausiai naudojamas pramogoms – klausytis muzikos, žiūrėti linksmus filmukus ir pan. Tačiau San Diego universitete dirbantis daktaras Jim Lange teigia, jog „Youtube“ padėjo atlikti rimtus mokslinius tyrimus. skaityti »

Populiariausias amerikiečių paieškos žodis – „Facebook“

Rinkos tyrimų bendrovė „ Experian Hitwise“ išanalizavusi amerikiečių internetu naudojimosi įpročius pateikė naujausius duomenis. Tarp dešimties populiariausių 2011 metų užklausų buvo socialinis tinklas „Facebook“. skaityti »

Malonios „Google“ staigmenos

Gražiausios metų šventės pamažu įsuka į malonių prisiminimų ir žiemos stebuklų sūkurį. Deja, šiemet trūksta vieno esminio dalyko, be kurio sunku įsivaizduoti Kalėdas – trūksta sniego. Ko gero atspėjusi slaptą visų norą kompanija „Google“ nusprendė pradžiuginti savo lankytojus. skaityti »

„Facebook“ žaidimai vis populiarėja

Socialiniame tinkle „Facebook“ galima ne tik bendrauti su draugais, keistis nuorodomis, dalintis nuotraukomis, bet ir žaisti įvairius žaidimus. Beje, šią pramogą renkasi vis daugiau socialinio tinklo lankytojų. skaityti »