Privačių interesų deklaracijos: daugiau skaidrumo ir galimybių nustatyti neteisėtai praturtėjusius

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 2 d. ketvirtadienis

„Viešųjų ir privačių interesų deklaracijų viešinimas internete duos daugiau skaidrumo ir galimybių aptikti neteisėtai praturtėjusius asmenis“, – pasidžiaugė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas rugpjūčio 1 dieną įsigaliojusią tvarką, pagal kurią Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo įgyvendinti elektroninį privačių interesų deklaravimą.

Deklaravimas popieriuje panaikinamas, deklaracijos bus skelbiamos internete. Pagal naują tvarką išplėtus valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų sąvoką, išsiplečia ratas žmonių, kurie privalo deklaruoti privačius interesus.

„Nauja privačių interesų deklaravimo ir viešinimo tvarka reiškia daugiau skaidrumo ir daugiau aiškumo žmonėms. Visuomenė galės geriau kontroliuoti, o teisėsaugai bus lengviau aptikti neteisėtai praturtėjusius,“ – sakė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas naujos interesų deklaravimo tvarkos kūrimą inicijavo 2011 metų liepos mėnesį, kai buvo sukurta atitinkama darbo grupė. Koordinuojant Ministro Pirmininko tarnybai ir bendradarbiaujant VMI ir VTEK, jau esamos VMI elektroninio deklaravimo sistemos pagrindu buvo sukurta posistemė, leidžianti deklaruoti privačius interesus.

Premjero patarėjo teisėsaugos klausimais Gintaro Kalinausko nuomone, tokia interesų deklaravimo tvarka yra viena efektyviausių antikorupcinių priemonių, kai visuomenė bet kada gali patikrinti asmenų, esančių valstybinėje tarnyboje, priimamus sprendimus ir nustatyti galimus pažeidimus. Kartu paprastėja deklaracijų duomenų monitoringas bei analizė, o tai leidžia greičiau nustatyti neteisėtai praturtėjusius asmenis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »