Privačių interesų deklaracijos: daugiau skaidrumo ir galimybių nustatyti neteisėtai praturtėjusius

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 2 d. ketvirtadienis

„Viešųjų ir privačių interesų deklaracijų viešinimas internete duos daugiau skaidrumo ir galimybių aptikti neteisėtai praturtėjusius asmenis“, – pasidžiaugė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas rugpjūčio 1 dieną įsigaliojusią tvarką, pagal kurią Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo įgyvendinti elektroninį privačių interesų deklaravimą.

Deklaravimas popieriuje panaikinamas, deklaracijos bus skelbiamos internete. Pagal naują tvarką išplėtus valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų sąvoką, išsiplečia ratas žmonių, kurie privalo deklaruoti privačius interesus.

„Nauja privačių interesų deklaravimo ir viešinimo tvarka reiškia daugiau skaidrumo ir daugiau aiškumo žmonėms. Visuomenė galės geriau kontroliuoti, o teisėsaugai bus lengviau aptikti neteisėtai praturtėjusius,“ – sakė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas naujos interesų deklaravimo tvarkos kūrimą inicijavo 2011 metų liepos mėnesį, kai buvo sukurta atitinkama darbo grupė. Koordinuojant Ministro Pirmininko tarnybai ir bendradarbiaujant VMI ir VTEK, jau esamos VMI elektroninio deklaravimo sistemos pagrindu buvo sukurta posistemė, leidžianti deklaruoti privačius interesus.

Premjero patarėjo teisėsaugos klausimais Gintaro Kalinausko nuomone, tokia interesų deklaravimo tvarka yra viena efektyviausių antikorupcinių priemonių, kai visuomenė bet kada gali patikrinti asmenų, esančių valstybinėje tarnyboje, priimamus sprendimus ir nustatyti galimus pažeidimus. Kartu paprastėja deklaracijų duomenų monitoringas bei analizė, o tai leidžia greičiau nustatyti neteisėtai praturtėjusius asmenis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apie savo veiklą Prezidentė informuos ir „Twitter'yje“

Lietuvos Respublikos Prezidentė pradeda naudotis socialiniu portalu „Twitter“. skaityti »

„YouTube“ transliuos NBDL lygos varžybas, kuriose žaidžia Donatas Motiejūnas

NBDL lygos varžybos bus transliuojamos didžiausiame pasaulyje vaizdo įrašų dalijimosi portale „YouTube“. Krepšinio mėgėjai galės išvysti net iki 350 varžybų. skaityti »

Dėl HTTPS protokolo „Facebook“ veiks lėčiau

„Facebook“ kas mėnesį naudojasi apie milijardas internautų. Turint tiek vartotojų ir jų asmeninės informacijos, kyla grėsmė saugumui. Dėl to „Facebook“ netrukus visiškai pereis prie HTTPS protokolo. skaityti »

„Twitter“ leis dalytis pranešimais elektroniniu paštu

Artimiausiu metu „Twitter“ vartotojai galės elektroniniu paštu dalytis žinutėmis netgi su tais draugais, kurie nėra užsiregistravę „Twitter“. skaityti »

Ar „Wikipedia“ ir toliau gyvuos tik iš aukų?

Nors „Wikipedia“ laisvoji enciklopedija, kuri priklauso pelno nesiekiančiai organizacijai „Wikimedia Foundation“, tiksliai neatskleidžia, kiek lėšų jai reikia per vienus metus, tačiau prieš porą metų organizacija sakė, jog jai reikia 16 milijonų JAV dolerių metams, kad galėtų save išlaikyti. skaityti »

Su darbo inspektoriais pasikonsultuoti galima ir „Facebooke“

Darbuotojai ir darbdaviai, norintys pasikonsultuoti su darbo inspektoriais dėl savo pareigų, teisių ar darbo sąlygų, tai gali padaryti jau ir socialiniame tinkle „Facebook“, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) profilyje. skaityti »

„Gmail“ padės rasti laiškus pagal dydį

Elektroninio pašto paslauga „Gmail“ jau siūlo laiškų paieškos pagal dydį galimybę. skaityti »

„Facebook“ koreguos JAV darbo rinką

Socialinis tinklas „Facebook“ išleido darbo paieškos programą „Social Jobs“. skaityti »

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą reprezentuos gyventojo kurtas logotipas

Koks prekinis ženklas pristatys nuo 2013 metų startuosiantį teismų elektroninių paslaugų protalą, patikėta spręsti patiems gyventojams. skaityti »

Interneto memai papildė „Facebook“ šypsenėles

Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai jau turi galimybę savo pranešimuose, be tradicinių šypsenėlių, naudoti populiarius internetinius memus. skaityti »