Rašantieji įžeidžiančius komentarus „Twitter“ tinkle bus baudžiami

Publikuota: 2011 m. gegužės 29 d. sekmadienis

„Twitter” naudotojai nuo šiol negalės jaustis visiškai saugūs – naujasis socialinio tinklo Europai vadovas Tony Wangas paskelbė, kad internautai, kurie kalbės nepagarbiai, įžeidinės kitus ar pažeis savo šalies įstatymus, bus baudžiami, o jų tekstai bus perduodami kaip įrodymai atsakingoms institucijoms.

Šiuo metu teisininkai vis dažniau prašo atskleisti „Twitter“ naudotojų, kurie pažeidė įstatymus, tapatybes.

„Socialinis tinklas neturi apsaugoti savo naudotojų, bet privalo apsaugoti naudotojo teisę pačiam apsiginti, tačiau jei pažeidžiami įstatymai, mes privalėsime apie tai pranešti teisėsaugai“, – teigė Tony Wangas.

Pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau atvejų, kai už savo pasisakymus nubaudžiami „Twitter“ naudotojai. Neseniai „Liverpool“ žaidėją Davidą Ngongą Anglijos futbolo asociacija nubaudė už tai, kad po pralaimėtų rungtynių žaidėjas įkėlė rungtynių teisėjų nuotrauką su „Manchester United“ marškinėliais po apačia parašydamas, jog teisėjas palaikė pastarąją ekipą.

Apie teisinius ginčus ir privatumą bei saugumą internete daug diskutuota G8 susitikime, kuriame, be didžiausių valstybių vadovų, buvo ir „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas bei vienas „Google“ vadovų Erikas Schmidtas.

Tačiau ne visiems idėja, baudžiamojon atsakomybėm patraukti už internete išreikštas nuomones, patinka. Kai kurie žmogaus teisių gynėjai teigia, kad tai prieštarauja daugelio šalių konstitucijoms, kuriose yra užtikrinama asmens žodžio ir minties laisvė. 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »