Rašantieji įžeidžiančius komentarus „Twitter“ tinkle bus baudžiami

Publikuota: 2011 m. gegužės 29 d. sekmadienis

„Twitter” naudotojai nuo šiol negalės jaustis visiškai saugūs – naujasis socialinio tinklo Europai vadovas Tony Wangas paskelbė, kad internautai, kurie kalbės nepagarbiai, įžeidinės kitus ar pažeis savo šalies įstatymus, bus baudžiami, o jų tekstai bus perduodami kaip įrodymai atsakingoms institucijoms.

Šiuo metu teisininkai vis dažniau prašo atskleisti „Twitter“ naudotojų, kurie pažeidė įstatymus, tapatybes.

„Socialinis tinklas neturi apsaugoti savo naudotojų, bet privalo apsaugoti naudotojo teisę pačiam apsiginti, tačiau jei pažeidžiami įstatymai, mes privalėsime apie tai pranešti teisėsaugai“, – teigė Tony Wangas.

Pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau atvejų, kai už savo pasisakymus nubaudžiami „Twitter“ naudotojai. Neseniai „Liverpool“ žaidėją Davidą Ngongą Anglijos futbolo asociacija nubaudė už tai, kad po pralaimėtų rungtynių žaidėjas įkėlė rungtynių teisėjų nuotrauką su „Manchester United“ marškinėliais po apačia parašydamas, jog teisėjas palaikė pastarąją ekipą.

Apie teisinius ginčus ir privatumą bei saugumą internete daug diskutuota G8 susitikime, kuriame, be didžiausių valstybių vadovų, buvo ir „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas bei vienas „Google“ vadovų Erikas Schmidtas.

Tačiau ne visiems idėja, baudžiamojon atsakomybėm patraukti už internete išreikštas nuomones, patinka. Kai kurie žmogaus teisių gynėjai teigia, kad tai prieštarauja daugelio šalių konstitucijoms, kuriose yra užtikrinama asmens žodžio ir minties laisvė. 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Grupinio apsipirkimo portaluose labiausiai ieškoma pramogų ir kelionių

Lietuvos gyventojai, besinaudojantys grupinio apsipirkimo portalais, labiausiai norėtų įsigyti pramogų ir sporto (47 proc.), kelionių, viešbučių ir transporto nuomos (42 proc.) bei sveikatos ir grožio (41 proc.) paslaugų. skaityti »

„Google+“ pasiūlė skambinimo funkciją

Socialinis tinklas „Google+“ pasiūlė savo naudotojams galimybę paskambinti iš kompiuterio į telefoną. skaityti »

„Facebook“ įrašuose nuo šiol galės tilpti ištisi romanai

Praėjusį trečiadienį socialinio tinklo „Facebook“ atstovas Vadim Lavrusik pranešė, jog „Facebook“ padidino leidžiamų simbolių skaičių įrašuose. skaityti »

Dauguma JAV vartotojų naudojasi internetu pramogoms

„Pew Internet & American Life Project“ fondo tyrimas parodė, kad didžioji dalis amerikiečių prisijungia prie interneto be būtinybės, tiesiog laikui praleisti. skaityti »

10 priežasčių, kodėl verta naudotis elektroninėmis paslaugomis

Lietuvoje įsitvirtinančios elektroninės paslaugos prisideda ne tik prie valstybės gerovės kūrimo, bet ir sudaro sąlygas tūkstančiams paprastų žmonių kasdienius reikalus tvarkyti taip, kaip prieš 10–20 metų galima buvo tik svajoti. skaityti »

Naujas portalas jaunam verslui

Pradeda veikti naujas interneto portalas www.bznstart.lt. Portalas sieks skatinti verslumą bei dalintis informacija, kurios reikia ketinantiems imtis savo verslo. skaityti »

Pasikeitė „Youtube“ išvaizda

Populiarus vaizdo siužetų tinklalapis „Youtube“ pakeitė išvaizdą. Kompanijai „Google“ priklausantis portalas buvo papildytas naujomis funkcijomis, kurios esą turėtų patikti lankytojams. skaityti »

„Google Maps“ padės susiorientuoti visuomeninės paskirties pastatuose

„Google Maps“ tobulumui nėra ribų. Šios programos kūrėjai pasiūlė naudotojams visuomeninės paskirties pastatų – parduotuvių, oro uostų ir pan. – planų. skaityti »

Vilniečiams – sparčiausias „Skynet“ internetas

Svetainės „Net Index“ duomenimis, greičiausiu interneto ryšiu pasaulyje gali džiaugtis Lietuvos gyventojai (vidutinis interneto greičio vidurkis – 31,70 Mb/s), o greičiausią internetą turinčių didmiesčių sąraše pirmauja Vilnius (vidutinis interneto greičio vidurkis – 36,43 Mb/s). skaityti »

Jungiamos „Google Checkout“ ir „Google Wallet“

„Google“ keičia savo mokėjimo sistemos „Checkout“ kryptį ir jungia ją su „Google Wallet“ paslauga. skaityti »