Reikalavimas atskleisti anoniminio tinklaraštininko duomenis – teisėtas

Publikuota: 2011 m. gruodžio 30 d. penktadienis

Masačusetso valstijos teismas atsisakė patenkinti žmogaus teises ginančios organizacijos ACLU (angl. American Civil Liberties Union) prašymą anuliuoti prokuratūros reikalavimą atskleisti anoniminio tinklaraštininko duomenis.

ACLU ėmėsi ginti „Twitter“ naudotoją @p0isAn0N, kurio duomenų iš socialinio tinklo pareikalavo vietos prokuratūra. Žiniasklaidos teigimu, tinklaraštininkas po gruodžio 10 dienos demonstracijos „Okupuok Bostoną“ publikavo asmeninius Bostono policininkų duomenis.

Ieškinyje, be @p0isAn0N, minimas ir daugiau nei metus neaktyvus naudotojas @OccupyBoston. Prokuratūra pareikalavo per dvi savaites pateikti apie juos visą informaciją , įskaitant IP adresus, iš kurių buvo sukurtos šių naudotojų paskyros bei publikuoti gruodžio 8–13 dienos pranešimai. ACLU nuomone, tokių duomenų reikalavimas pažeidžia žmogaus teises ir riboja žodžio laisvę.

„Twitter“ tinklo atstovai atsisakė komentuoti susiklosčiusią situaciją bei teigia, jog socialinio tinklo taisyklėse numatyta, kad naudotojai informuojami apie valdžios reikalavimą atskleisti apie ją informaciją.

Pats naudotojas @p0isAn0N savo kreipimesi teigia, jog prokuratūros reikalavimas absurdiškas ir neteisėtas, nes paviešinti policininkų duomenys gauti iš viešų ir visiems prieinamų šaltinių.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »