Sąskaitos už valstybės pirkinius keliasi į elektroninę erdvę

Publikuota: 2015 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Nuo šiol sąskaitos už valstybės institucijų ir įstaigų įsigyjamas prekes bei paslaugas, atliekamus darbus galės būti teikiamos ir gaunamos elektroniniu būdu. Tai leis taupyti laiką ir pinigus ir didinti atsiskaitymų skaidrumą.

Tokią galimybę suteikia elektroninė paslauga „E. Sąskaita“, kurią sukūrė Finansų ministerija kartu su Ūkio ministerija ir Registrų centru. Projektas, kurio vertė – 1,7 mln. eurų, buvo įgyvendintas Europos Sąjungos (ES Europos regioninės plėtros fondo) ir valstybės lėšomis.

Elektroninė paslauga „E. sąskaita“ leis fiziniams ir juridiniams asmenims elektroniniu būdu teikti, o perkančiosioms organizacijoms gauti sąskaitas faktūras, kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas už įgyjamas prekes, paslaugas ir darbus, kurie susiję su viešųjų pirkimų sutarčių vykdymu. „E. sąskaita“ tai taip pat leis paslaugų teikėjams, perkančiosioms organizacijoms, Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei ir kitoms priežiūros institucijoms gauti informaciją apie pateiktų sąskaitų apmokėjimą realiu laiku.

Su „E. sąskaita“ verslo ir ūkio subjektai, valstybės institucijos ir įstaigos gali susipažinti apsilankę interneto svetainėje www.esaskaita.eu. Joje išsamiai aprašyta, kaip naudotis elektronine paslauga (įskaitant ir vaizdinę demonstraciją), nurodyti prisijungimo prie sistemos būdai ir kita paslaugos naudotojui reikalinga informacija.

„E. sąskaita“ padės atsisakyti popierinių sąskaitų ir dėl to leis vidutiniškai sutaupyti 1,5 mln. eurų per metus, pagerins viešųjų pirkimų vykdymo stebėseną ir valdymą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »