Sąskaitos už valstybės pirkinius keliasi į elektroninę erdvę

Publikuota: 2015 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Nuo šiol sąskaitos už valstybės institucijų ir įstaigų įsigyjamas prekes bei paslaugas, atliekamus darbus galės būti teikiamos ir gaunamos elektroniniu būdu. Tai leis taupyti laiką ir pinigus ir didinti atsiskaitymų skaidrumą.

Tokią galimybę suteikia elektroninė paslauga „E. Sąskaita“, kurią sukūrė Finansų ministerija kartu su Ūkio ministerija ir Registrų centru. Projektas, kurio vertė – 1,7 mln. eurų, buvo įgyvendintas Europos Sąjungos (ES Europos regioninės plėtros fondo) ir valstybės lėšomis.

Elektroninė paslauga „E. sąskaita“ leis fiziniams ir juridiniams asmenims elektroniniu būdu teikti, o perkančiosioms organizacijoms gauti sąskaitas faktūras, kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas už įgyjamas prekes, paslaugas ir darbus, kurie susiję su viešųjų pirkimų sutarčių vykdymu. „E. sąskaita“ tai taip pat leis paslaugų teikėjams, perkančiosioms organizacijoms, Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei ir kitoms priežiūros institucijoms gauti informaciją apie pateiktų sąskaitų apmokėjimą realiu laiku.

Su „E. sąskaita“ verslo ir ūkio subjektai, valstybės institucijos ir įstaigos gali susipažinti apsilankę interneto svetainėje www.esaskaita.eu. Joje išsamiai aprašyta, kaip naudotis elektronine paslauga (įskaitant ir vaizdinę demonstraciją), nurodyti prisijungimo prie sistemos būdai ir kita paslaugos naudotojui reikalinga informacija.

„E. sąskaita“ padės atsisakyti popierinių sąskaitų ir dėl to leis vidutiniškai sutaupyti 1,5 mln. eurų per metus, pagerins viešųjų pirkimų vykdymo stebėseną ir valdymą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »