Sąskaitos už valstybės pirkinius keliasi į elektroninę erdvę

Publikuota: 2015 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Nuo šiol sąskaitos už valstybės institucijų ir įstaigų įsigyjamas prekes bei paslaugas, atliekamus darbus galės būti teikiamos ir gaunamos elektroniniu būdu. Tai leis taupyti laiką ir pinigus ir didinti atsiskaitymų skaidrumą.

Tokią galimybę suteikia elektroninė paslauga „E. Sąskaita“, kurią sukūrė Finansų ministerija kartu su Ūkio ministerija ir Registrų centru. Projektas, kurio vertė – 1,7 mln. eurų, buvo įgyvendintas Europos Sąjungos (ES Europos regioninės plėtros fondo) ir valstybės lėšomis.

Elektroninė paslauga „E. sąskaita“ leis fiziniams ir juridiniams asmenims elektroniniu būdu teikti, o perkančiosioms organizacijoms gauti sąskaitas faktūras, kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas už įgyjamas prekes, paslaugas ir darbus, kurie susiję su viešųjų pirkimų sutarčių vykdymu. „E. sąskaita“ tai taip pat leis paslaugų teikėjams, perkančiosioms organizacijoms, Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei ir kitoms priežiūros institucijoms gauti informaciją apie pateiktų sąskaitų apmokėjimą realiu laiku.

Su „E. sąskaita“ verslo ir ūkio subjektai, valstybės institucijos ir įstaigos gali susipažinti apsilankę interneto svetainėje www.esaskaita.eu. Joje išsamiai aprašyta, kaip naudotis elektronine paslauga (įskaitant ir vaizdinę demonstraciją), nurodyti prisijungimo prie sistemos būdai ir kita paslaugos naudotojui reikalinga informacija.

„E. sąskaita“ padės atsisakyti popierinių sąskaitų ir dėl to leis vidutiniškai sutaupyti 1,5 mln. eurų per metus, pagerins viešųjų pirkimų vykdymo stebėseną ir valdymą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »