Siekiama uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais internetu

Publikuota: 2012 m. sausio 6 d. penktadienis

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) siūlys Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios užkirstų kelią vykdyti prekybą alkoholiniais gėrimais naudojant elektroninio ryšio priemones (įskaitant internetą), vykdant mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais ne konkrečiose prekybos vietose, įrašytose į licencijas. Siekti šių įstatymo pataisų Departamentą paskatino dažnėjantys atvejai, kuomet įmonės, užsiimančios mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais arba dovanų, gėlių ir panašių prekių pristatymu, alkoholinius gėrimus pirkėjams pristato tiesiai į namus.

Internetas leidžia manipuliuoti įstatymu

Tuomet, kai prekės užsakomos į namus, apmokėjimas dažniausiai vykdomas internetu ir tiesioginio kontakto su pirkėju nebelieka. Dėl šios priežasties nebeįmanoma užtikrinti Alkoholio kontrolės įstatyme numatytų draudimų: parduoti alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, neblaiviems asmenims, draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 iki 8 valandos. Alkoholinių gėrimų prekyba tokiu būdu gali būti realizuojama neaiškios kokybės produkcija, neapskaitomos pajamos iš tokios veiklos, nemokami mokesčiai valstybei. Toks alkoholinių gėrimų pardavimas bei pristatymas didina alkoholio prieinamumą, o tai prieštarauja Alkoholio kontrolės įstatyme nurodytiems valstybės alkoholio kontrolės politikos principams.

Alkoholinius gėrimus įsigyjant internetu ar už įsigytas prekes sumokant tuomet, kai jos pristatomos į namus, gali būti pažeistas vienas iš alkoholinių gėrimų pardavimo skatinimo ribojimų – alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą ar dovanoti.

Jei būtų priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios prekybą alkoholiniais gėrimais internetu, sumažėtų alkoholio prieinamumas, apsaugant vartotojų interesus bei užtikrinant visuomenės sveikatą. Tikimasi, kad tai padės sutaupyti valstybės biudžeto išlaidas, skirtas žalai, atsiradusiai dėl alkoholio vartojimo, likviduoti bei padidins įplaukas į biudžetą.

Siekiama apsaugoti nepilnamečius

Uždraudus pardavinėti alkoholinius gėrimus elektroninių ryšių priemonių pagalba be tiesioginio kontakto prekybos vietoje su pirkėju, būtų geriau apsaugomi nepilnamečių interesai. Jie nebeturėtų galimybės įsigyti alkoholinių gėrimų internetu.

Analogiška nuostata, draudžianti prekiauti tabako gaminiais, naudojant ryšio priemones, numatyta į Tabako kontrolės įstatymo 15 straipsnio 2 punkte. Tiek etilo alkoholis, tiek nikotinas yra žalingos, pripratimą bei priklausomybę lemiančios medžiagos, todėl jų pardavimui siūloma taikyti panašų reglamentavimą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »