Sistema „Nonstop.lt“ leis greičiau išsikviesti pagalbą

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Į gimtuosius miestus su socialiniuose tinkluose rastais vežėjais ir keleiviais važiuodavusios Vilniaus universiteto studentės sugalvojo būdą, kaip keliones padaryti saugesnes. Kartu su Bendruoju pagalbos centru (BPC) sukurta sistema „Nonstop.lt“, iškilus pavojui, suteiks galimybę greičiau išsikviesti pagalbą.

„Norime to ar ne, vežėjų ir keleivių kooperacija, važiuojant iš vieno Lietuvos miesto į kitą, vis aktyvėja. Tokiu keliavimo būdu dažniausia naudojasi jaunimas, nes tai – greitas ir pigus būdas. Tačiau  ne visada saugus, nes žmonės leidžiasi į kelionę su nepažįstamais asmenimis, turėdami apie juos tik minimalų kiekį informacijos. „Nonstop.lt“– tai mobilioji programėlė ir internetinė svetainė, padėsianti keliauti saugiau. Be to, naudotis sistema galima visiškai nemokamai“, – teigia viena idėjos iniciatorių Vaida Lukauskaitė.

Norintys užsiregistruoti šioje sistemoje turės įvesti automobilio valstybinį numerį, nurodyti vairavimo stažą, savo „Facebook“ profilį. Registracijos patvirtinimas vyksta mobiliuoju telefonu, todėl sistemoje išlieka ir naudotojo telefono numeris. Taip pat po kelionės galima balsuoti už vežėją ar keleivį, todėl pasirinkdami būsimą bendrakeleivį į vertinimus galės atsižvelgti kiti sistemos naudotojai.

Be to, registruojantis kelionei galima plačiau pasidomėti ne tik vairuotoju, bet ir kitais kelionei užsiregistravusiais ekipažo nariais. Organizuojant keliones socialiniu tinklu „Facebook“ tokios galimybės nėra, beje, dažnai būtent kiti keleiviai tampa nemaloniomis staigmenomis.

„Norėdami užtikrinti saugumą svarbiausias funkcijas įdiegėme mobiliojoje programėlėje. Joje yra SOS mygtukas, įdiegtas bendradarbiaujant su BPC. Įtariant, kad gali kilti pavojus sveikatai ar gyvybei, pavyzdžiui, matant, kad vairuotojas suka į nuošalią vietą, nuspaudus mygtuką, BPC iš karto gauna žinutę su kelionės maršrutu, naudotojo buvimo koordinatėmis (jos atnaujinamos kas 5 minutes), vežėjo ir keleivio vardais bei pavardėmis ir automobilio valstybiniu numeriu“, – teigia V. Lukauskaitė.

Jei SMS žinutės siuntimo metu telefone veikia interneto ryšys, BPC elektroniniu paštu papildomai gauna visą „Nonstop.lt“ sistemos turimą informaciją apie vairuotojo ir keleivio keliones, susirašinėjimus, vertinimus ir t.t.

„Norėčiau pabrėžti, kad tokios kelionės gali būti pavojingos ne tik keleiviams, bet ir vairuotojams. Juk niekada negali žinoti, kas sėdi tavo automobilyje, tad mobilioji programėlė naudinga ir vienai, ir kitai pusei“, – pastebi V. Lukauskaitė.

„Jau vien tai, kad tiek vežėjas, tiek ir keleivis iš anksto žinos vienas kito duomenis ir apie numatomą kelionę galės pranešti savo artimiesiems, suteiks saugumo važiuojant. O kilus pagrįstam įtarimui apie vairuotojo arba keleivio nusikalstamus ketinimus bus galima susisiekti su BPC ir išsikviesti pagalbą“, – sako BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

BPC įspėja, kad už melagingus pavojaus signalus naudojantis šia programėle grės tokios pat baudos kaip ir už melagingus iškvietimus telefonu.

Kol kas programėle gali naudotis tik mobiliųjų įrenginių su opracine sistema „Android“  savininkai, tačiau neilgai trukus planuojama sukurti versiją ir operacinei sistemai „iOS“ .

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sukurta nemokama psichologinės pagalbos internetinė svetainė

Pradėjo veikti Vilniaus universiteto psichologų sukurta pirmoji Lietuvoje nemokama internetinė streso valdymo programa BADI. Lietuvos gyventojai, patiriantys įvairaus pobūdžio psichologinius sunkumus, galės patys mokytis įveikti stresą internete. skaityti »

2015 m. pabaigoje – 46 proc. Žemės gyventojų turės internetą

Lapkričio pabaigoje Jungtinių Tautų (JT) išplatintoje ataskaitoje skelbiama, kad 2015 metų pabaigoje net 46 proc. Žemės gyventojų turės prieigą prie interneto. skaityti »

Aukštos kvalifikacijos specialistams ir investuotojams iš ne ES šalių – interneto vartai

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ pristato interneto vartus aukštos kvalifikacijos specialistams bei investuotojams ne iš Europos Sąjungos (ES) valstybių. skaityti »

Lietuva gali didžiuotis sėkmingu projektu – „Geoportal.lt“

„Geoportal.lt“ – tai vienintelė valstybinės erdvės informacijos sistema, su daugiau nei 90-čia unikalių žemėlapių ir geografinių duomenų paslaugų, kurių skaičius nuolat auga. skaityti »

Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema – geriausias aklųjų kultūros gidas

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sukurta Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema (ELVIS) arba kitaip – virtuali aklųjų biblioteka – savo duomenų bazėje turi daugiau kaip 8,5 tūkst. įgarsintų leidinių ir vis sparčiai plečiasi. skaityti »

Nauja e. mokymosi platforma „Be ribų“ padės kovoti su smurtu artimoje aplinkoje

Spalio 13-ąją veikti pradedanti e.mokymosi platforma „Be-ribu.lt“ siūlo nemokamą kursą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirta pareigūnams ir kitiems profesionalams. skaityti »

Geriausiųjų pasaulyje e. turinio sprendimų 40-uke – net du lietuviški sprendimai

Spalio 12 d. „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. „World Summit Award“, WSA 2015) paskelbė šiųmetinio pasaulinio konkurso rezultatus – 40 geriausių pasaulyje elektroninio turinio sprendimų. skaityti »

Naujas paslaugų portalas „P2“ į rinką atneša darbo pasiūlymus

Reikia paslaugos, bet internetas per platus išsirinkti tiekėją? Nuo šiol paslauga rinksis Jus! Tokią galimybę į rinką atneša naujas paslaugų portalas „P2.lt“. skaityti »

Atveriama atnaujinta Seimo interneto svetainė

Nuo spalio 12 d. 15 val. lankytojams įprastu adresu lrs.lt (seimas.lt, parlamentas.lt) atveriama atnaujinta Seimo interneto svetainė. skaityti »

„Google“ įsigijo 26 simbolių domeną

„Google“, rinkdama savo kompanijai „Alphabet“ domeno vardą, parinko tris pirmąsias ir tris paskutiniąsias abėcėlės raides – abc.xyz. Tačiau neseniai įsigijo ir domeną abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com. skaityti »