Startavo naujas, didžiausias rinkėjus ir politikus į vieną erdvę sutrauksiantis portalas – Rinkėjo puslapis

Publikuota: 2015 m. birželio 23 d. antradienis

Vilniaus miesto savivaldybėje Vyriausioji rinkimų komisija pristatė naują ambicingą projektą – „Rinkėjo puslapį“ . Dar šią vasarą pradėsiančiame veikti tinklalapyje atsivers naujos galimybės rinkėjų ir valdžios atstovų, kandidatų bendravimui. 

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko, mintis sukurti „Rinkėjo puslapį“ kilo iš idėjos, kad kiekvienas rinkėjas galėtų turėti atskirą pašto dėžutę. „Prisijungęs prie svetainės, rinkėjas matys tik jam vienam skirtą asmeninę informaciją, galės iš arčiau susipažinti su politikais, – sakė Z. Vaigauskas. – Tai naujas žingsnis glaudesniam politikų ir rinkėjų bendravimui, padėsiantis patogiau pateikti rinkimų informaciją bei ją analizuoti“.

VRK narys Rokas Stabingis, pabrėžė, kad naujoji elektroninė erdvė leis rinkėjui kaupti su dalyvavimu rinkimuose susijusią informaciją ir ją peržiūrėti jau pasibaigus rinkimams. Taip pat bus galima stebėti, kaip duotuoju momentu sekasi pasirinktam kandidatui – tarp pastarųjų ir rinkėjų bus mažinama atskirtis ir didinama abiejų pusių atsakomybė.

Politikai „Rinkėjo puslapyje“ galės kurti savo profilius, apklausas ir tokiu būdu priartėti prie rinkėjų. Tuo tarpu pastarieji galės sekti kaip kandidatai vykdo savo pažadus, o prisijungę asmeniškai per el. valdžios vartus, matyti informaciją, susijusią su rinkimais, balsavimu, dalyvauti apklausose, išreikšti savo nuomonę, paremdami pilietines ar referendumo iniciatyvas ir tokiu būdu kur kas labiau įsitraukti į politiką. Negana to, rinkėjai turės galimybę susipažinti su apylinkių ribų žemėlapiais ir teikti pasiūlymus savivaldybei dėl netikslumų arba patobulinimo nustatant apylinkių ribas.

Tikimasi, kad tinklalapis supaprastins dalyvavimą rinkimuose, padėdamas sutaupyti kur kas daugiau asmeninio laiko, nes visa, kas aktualu, bus lengvai prieinama vienoje vietoje. „Rinkėjo puslapio“ informacija nuolatos atsinaujins ir tiesiogiai siesis su visoje Lietuvoje tam tikru metu vykstančiais rinkimais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »