Startavo naujas, didžiausias rinkėjus ir politikus į vieną erdvę sutrauksiantis portalas – Rinkėjo puslapis

Publikuota: 2015 m. birželio 23 d. antradienis

Vilniaus miesto savivaldybėje Vyriausioji rinkimų komisija pristatė naują ambicingą projektą – „Rinkėjo puslapį“ . Dar šią vasarą pradėsiančiame veikti tinklalapyje atsivers naujos galimybės rinkėjų ir valdžios atstovų, kandidatų bendravimui. 

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko, mintis sukurti „Rinkėjo puslapį“ kilo iš idėjos, kad kiekvienas rinkėjas galėtų turėti atskirą pašto dėžutę. „Prisijungęs prie svetainės, rinkėjas matys tik jam vienam skirtą asmeninę informaciją, galės iš arčiau susipažinti su politikais, – sakė Z. Vaigauskas. – Tai naujas žingsnis glaudesniam politikų ir rinkėjų bendravimui, padėsiantis patogiau pateikti rinkimų informaciją bei ją analizuoti“.

VRK narys Rokas Stabingis, pabrėžė, kad naujoji elektroninė erdvė leis rinkėjui kaupti su dalyvavimu rinkimuose susijusią informaciją ir ją peržiūrėti jau pasibaigus rinkimams. Taip pat bus galima stebėti, kaip duotuoju momentu sekasi pasirinktam kandidatui – tarp pastarųjų ir rinkėjų bus mažinama atskirtis ir didinama abiejų pusių atsakomybė.

Politikai „Rinkėjo puslapyje“ galės kurti savo profilius, apklausas ir tokiu būdu priartėti prie rinkėjų. Tuo tarpu pastarieji galės sekti kaip kandidatai vykdo savo pažadus, o prisijungę asmeniškai per el. valdžios vartus, matyti informaciją, susijusią su rinkimais, balsavimu, dalyvauti apklausose, išreikšti savo nuomonę, paremdami pilietines ar referendumo iniciatyvas ir tokiu būdu kur kas labiau įsitraukti į politiką. Negana to, rinkėjai turės galimybę susipažinti su apylinkių ribų žemėlapiais ir teikti pasiūlymus savivaldybei dėl netikslumų arba patobulinimo nustatant apylinkių ribas.

Tikimasi, kad tinklalapis supaprastins dalyvavimą rinkimuose, padėdamas sutaupyti kur kas daugiau asmeninio laiko, nes visa, kas aktualu, bus lengvai prieinama vienoje vietoje. „Rinkėjo puslapio“ informacija nuolatos atsinaujins ir tiesiogiai siesis su visoje Lietuvoje tam tikru metu vykstančiais rinkimais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »