Sukurta nemokama psichologinės pagalbos internetinė svetainė

Publikuota: 2015 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis

Pradėjo veikti Vilniaus universiteto psichologų sukurta pirmoji Lietuvoje nemokama internetinė streso valdymo programa BADI. Lietuvos gyventojai, patiriantys įvairaus pobūdžio psichologinius sunkumus, galės patys mokytis įveikti stresą internete.

„Ši programa psichologinę pagalbą lietuviams padarys kur kas prieinamesnę. Norime parodyti, kad avarijas, netektis ir kitas stresines situacijas išgyvenantys žmonės dažnai gali patys sau padėti. Aišku, tam reikia žinoti ir išmokti efektyvių streso valdymo būdų“, – sakė BADI projekto vadovas psichologas dr. Paulius Skruibis. Anot jo, programa naudinga tiems, kurie susiduria su sąlyginai lengvesnėmis problemomis. Tačiau kaip papildoma priemonė ji aktuali ir tiems, kurie naudojasi profesionalių psichikos sveikatos specialistų paslaugomis.

Norint naudotis šia nemokama, daug laiko nereikalaujančia programa užtenka kompiuterio arba išmanaus telefono ir interneto ryšio. Prisijungti galima bet kuriuo paros metu. Programoje yra dvylika streso valdymui skirtų pratimų. Vienam pratimui atlikti reikia nuo 5 iki 15 minučių.

„Skirtingai nuo daugybės internete prieinamų patarimų ar programėlių, visi BADI siūlomi streso valdymo pratimai yra moksliškai pagrįsti. Pačios programos veiksmingumas yra ir toliau bus vertinamas Lietuvos mokslininkų“, – sakė vienas iš programos kūrėjų VU psichologas doc. Evaldas Kazlauskas.

Pasak doc. E. Kazlausko, programa maksimaliai atitiks lietuvių poreikius, nes bus tobulinama ir atsižvelgiant į mokslininkų išvadas, ir į ja besinaudojančių žmonių atsiliepimus. Planuojama, kad ja bus galima naudotis ir pasibaigus Lietuvos mokslo tarybos finansuojamam projektui, nes jai palaikyti bus reikalingos minimalios sąnaudos.

Pavadinimas BADI – angl. Brief Adjustment Disorder Intervention (trumpalaikė adaptacijos sutrikimo intervencija) trumpinys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Susiję vaizdo siužetai

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »