Sutikimą donoro kortelei gauti jau galima pildyti ir elektroniniu būdu

Publikuota: 2014 m. kovo 28 d. penktadienis

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad Teisės aktų registre paskelbta nauja asmens sutikimo ir nesutikimo tapti donoru tvarka: sutikimą po mirties tapti organų donoru galima pasirašyti ir elektroniniu būdu. Tai buvo patvirtinta Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti per interneto svetainę www.transplantacija.lt. Šioje svetainėje rasite nuorodą „Pasirašyk internetu“. Norint pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, reikės patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Sutikime esančius duomenis Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai registruos Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registre. Sutikimą užpildžiusiam žmogui bus išsiųsta donoro kortelė.

Kuriant naująjį Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymą, buvo atsižvelgta į daugelio žmonių pageidavimus, sudaryta galimybė sutikimą donorystei pasirašyti elektroniniu būdu. Elektroninė donoro kortelės pildymo sistema išbandyta ir jau veikia. Jei atsirastų nesklandumų, Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai kartu su sistemą kūrusia įmone pasirengę juos ištaisyti. Apie klaidą prašytume pranešti telefonu  8 5 279 60 96 arba parašyti Nacionaliniam transplantacijos biurui elektroniniu paštu info@transplantacija.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Per du mėnesius – šimtai elektroninių sutikimų donoro kortelei gauti

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per du mėnesius sutikimą donoro kortelei gauti elektroniniu būdu jau pasirašė 746 žmonės. skaityti »

Nė dienos be elektroninio pašto

Didžiojoje Britanijoje vykdytos apklausos metu paaiškėjo, jog daugumos įmonių darbuotojai negali atsiriboti nuo darbo net laisvalaikiu. Apklausus daugiau nei 1 000 asmenų, dirbančių įvairiose sferose, paaiškėjo, jog didžioji dauguma net ir per Kalėdas planuoja tikrinti savo darbo elektroninius paštus ir atsakinėti į laiškus. skaityti »

Kas yra „YouTube“ turinio etiketės?

Daugybė žmonių lankosi portale „Youtube“, tačiau tik nedaugelis žino, kas yra etiketės ir kaip jos veikia. skaityti »

Iš Kinijos tinklaraštininkų bus reikalaujama tikrų vardų

Kinijos valdžia įpareigojo vietos kompanijas, kurių veikla – interneto dienoraščiai, reikalauti iš savo klientų registruojantis nurodyti tikrą savo vardą. skaityti »

Keičiama „Facebook“ profilių išvaizda

Socialinio tinklo „Facebook“ kūrėjai pasiūlė tinklo naudotojams naują profilio dizainą, pavadintą „Timeline“ (liet. laiko juosta). skaityti »

Mokslininkai domėjosi informacijos internete patikimumu

Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kiek interneto naudotojai tiki informacija, randama tinkle. skaityti »

B. Obamos dukterys nesinaudoja „Facebook‘u“

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama prasitarė žiniasklaidai, jog savo dukterims kol kas neleidžia naudotis socialiniu tinklu „Facebook“. skaityti »

Vartotojai perka parduotuvėse, bet apsisprendžia internete

Vartotojų elgsenoje visame pasaulyje vyksta lūžis – prieš įsigydami prekes bei paslaugas ir apsispręsdami dėl jų vis dažniau pasitelkia internetą ir mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Ketvirtis europiečių niekada nesinaudojo internetu

24 proc. Europos Sąjungos (ES) gyventojų nė karto gyvenime nesinaudojo internetu. 2006 metais šis skaičius sudarė 46 proc. skaityti »

„Google Maps“ aptiko slaptą amerikiečių bazę

Populiari kompanijos „Google“ paslauga „Google Maps“ vėl iškilo į viešumą. Paslaugos kūrėjai nufilmavo slaptą aviacijos bazę Yucca Lake, įsikūrusią Nevados valstijoje. skaityti »

„Facebook“ tinklas teiks psichologinę pagalbą

Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ stengsis padėti potencialiems savižudžiams. skaityti »