Tyrimas: 41 proc. lankomiausių Lietuvos interneto svetainių neturi registruoto prekės ženklo

Publikuota: 2012 m. sausio 18 d. trečiadienis

Daugiau nei trečdalis lankomiausių Lietuvos interneto svetainių savininkų nėra registravę to paties pavadinimo prekės ženklo. Teisininkai teigia, kad tai gali lemti ne tik subjektyvios, bet ir objektyvios priežastys: prekės ženklui, priešingai nei domenui, yra taikomas išskirtinumo ir skiriamojo požymio reikalavimas, todėl dažnai svetainės vardui tapatus prekių ženklas tiesiog negali būti registruojamas. Tokius rezultatus atskleidė teisinių paslaugų grupės „Triniti“ atlikta ekspertinė 100 lankomiausių Lietuvos interneto svetainių analizė. 

„Lietuvoje nėra išsamaus domenų vardų teisinio reglamentavimo. Reglamentuojama tik pati domeno .lt registracijos procedūra, kuri yra grindžiama principu „kas pirmas, tas laimi“, tačiau netikrinama, ar domeno registracija pažeidžia ankstesnes teises. Taip pat nė vienas teisės aktas nenurodo, kuriam iš žymenų (prekės ženklui ar domenui) turėtų būti teikiama pirmenybė. Tokiu būdu atsiranda galimybė to paties vardo domeną ar prekės ženklą registruoti skirtingiems asmenims,“ – teigia teisinių paslaugų grupės „Triniti“ partnerė Vilija Viešūnaitė.

Atliktos analizės rezultatai patvirtino, kad viena iš dažniausių priežasčių, kodėl domenai nėra užregistruoti kaip prekių ženklai, yra ta, kad jie neatitinka prekių ženklams keliamų reikalavimų. „Pavyzdžiui, domenas batai.lt būtų registruojamas be jokių apribojimų, tačiau prekės ženklu vien tik žodis „batai“ veiklai, susijusiai su batų prekyba, jau negali būti,“ – paaiškina advokatė, patentinė patikėtinė V. Viešūnaitė. Pirmajame lankomiausių svetainių dešimtuke tokių svetainių su neregistruotu domeno prekių ženklu yra vos viena, tačiau tolimesnėse pozicijose situacija blogėja.

Ekspertinė interneto svetainių analizė buvo atlikta, remiantis „Gemius Audience“ 2011 m. lapkričio mėn. duomenimis pagal realius svetainių lankytojus. 100 lankomiausių Lietuvos svetainių domenai buvo tikrinami LR Valstybinio patentų biuro prekių ženklų duomenų bazėje.



Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai pagal naudojimąsi e. valdžios paslaugomis – 8-oje vietoje ES

Skaitmeninių viešųjų paslaugų srityje Lietuva yra 16 iš 28 ES valstybių, rodo Europos Komisijos kasmet sudaromas Skaitmeninės visuomenės indeksas DESI. skaityti »

„Google“ palankesnė mobiliesiems telefonams

Nuo šiol „Google“ atsižvelgs į tai, kiek interneto svetainė pritaikyta stebėti per planšetinį kompiuterį ir mobilųjį telefoną. skaityti »

Lietuva gali didžiuotis sparčiai plėtojamu ir greitu šviesolaidiniu internetu

Praėjusių metų pabaigoje 39-iose Europos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad Lietuva yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą. 2014 metais šio interneto naudotojų skaičius mūsų valstybėje padidėjo beveik 3 procentiniais punktais ir pasiekė 34,6 proc. skaityti »

Nenori būti įžeistas – pirk domeną .SUCKS

Domeną .SUCKS vienas pirmųjų įsigijo aktorius Kevinas Spacey‘is siekdamas apsaugoti savo vardą. skaityti »

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

Įvertintos Lietuvos savivaldybių e. demokratijos paslaugos

Įvertinus visų Lietuvos savivaldybių sukurtus e. demokratijos sprendimus paaiškėjo, kad kokybiškiausiai jie įdiegti Šiauliuose, kurių sukurtas priemones, leidžiančias gyventojams elektroniniu būdu dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, ekspertai įvertino 10,4 balo iš 20 galimų. skaityti »

Ar interneto piratai yra baudžiami Lietuvoje?

Internetinis piratavimas yra pripažįstamas nusikaltimu Lietuvoje, už jį numatyta ne tik civilinė, administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė, už kurią gali būti paskirta net iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. skaityti »

Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. skaityti »

Prasidės elektroninė registracija į sostinės darželius

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. skaityti »

Teismai pristato virtualią teismo posėdžių salę

Kaip vyksta teismo posėdžiai, kas juose dalyvauja, kokias teises bei pareigas turi teismo proceso dalyviai – visa tai galima sužinoti apsilankius virtualioje teismo posėdžių salėje. Į ją patekti galima bet kuriame kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone suvedus adresą: sale.teismai.lt. skaityti »