Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. EFHR jau kelerius metus vykdo kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete, kurios tikslas yra sugriauti įsigalėjusią nuomonę, kad žmonės, kurie virtualiojoje erdvėje įžeidžia kitų orumą, yra nebaudžiami. Džiaugiamės, kad teisėsauga vis aktyviau įsitraukia į kovą su nusikaltimais internete.

Geru pavyzdžiu yra programišiaus, 2010 m. sunaikinusio Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos internetinį puslapį, byla.

20-metis kaunietis buvo nuteistas pagal LR Baudžiamojo kodekso 196 str. 1 dalį ir pripažintas kaltu dėl neteisėto poveikio elektroniniams duomenims. Programišius neneigė, kad sunaikino mokyklos interneto puslapį. Teismo nuosprendžiu jis turės dirbti viešuosius darbus (50 val.) bei atlyginti turtinę žalą (10 tūkst. LT).

EFHR džiaugiasi, kad vis dažniau pavyksta nustatyti internetinių nusikaltėlių tapatybę. Tai suteikia viltį, kad EFHR kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete bus efektyvesnė. Iki šiol EFHR pastangomis diskriminuojančių komentarų autoriams buvo skirtos 35 bausmės. Tokių bylų laimėjimai įrodo, kad nusikalstamoji veika internete negali likti nebaudžiama.

EFHR ragina visus, pastebėjusius diskriminuojančius komentarus bei darbo skelbimus internete, susiekti su EFHR. Kviečiame bendradarbiauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »